E-commerce

DHL testuje wysyłkę bez etykiet. Wystarczy napisać odręcznie

Nie trzeba dostarczać paczek do punktów odbioru DHL

Firma kurierska DHL testuje wysyłkę paczek bez wydrukowanych etykiet. Zamiast tego, klienci w kilku regionach Niemiec mogą umieścić ręcznie napisany identyfikator paczki na pudełku.

DHL testuje wysyłkę bez etykiet

Niemiecka firma logistyczna DHL wysłała e-mail do swoich niemieckich klientów, informujący o starcie pilotażowego projektu, dzięki któremu testuje wysyłkę paczek bez drukowanych etykiet. Nie jest jeszcze jasne, w których regionach Niemiec odbywa się ten test, ale uprawnieni klienci otrzymają e-mail z możliwością uczestnictwa w projekcie.

Jak informuje Ecommerce News, klienci mogą kupić identyfikator paczki online za pośrednictwem DHL Online Franking. Następnie PAK-ID trzeba napisać na paczce. Jeśli to paczka zwrotna, klienci muszą kupić RET-ID i napisać go na górze paczki. Usługa nie jest dostępna dla paczek bez opakowania.

Czytaj też: DHL też wykorzystuje AI. Dostawy będą szybsze

Dzięki temu pilotażowemu projektowi DHL chce uczynić wysyłkę bardziej wygodną. Po odbiorze paczki doręczyciel wydrukuje etykietę wysyłki na podstawie identyfikatora. Paczka zostanie następnie zabrana do dalszej wysyłki.

Wysyłki paczek z DHL wygodniejsze i szybsze

 

Nie trzeba dostarczać paczek do punktów odbioru DHL. Jak informuje Ecommerce News, klienci mogą zostawić paczkę w uzgodnionym miejscu na własnej posesji, na przykład w ogrodzie. Miejsce musi być swobodnie dostępne i niewidoczne dla osób trzecich. Jednak doręczyciel musi być w stanie znaleźć to miejsce.

Oznacza to, że usługa nie działa dla odbiorów osobistych. Jeśli klienci chcą osobiście przekazać paczkę, mogą skorzystać z mobilnego znaczka paczkowego (lub kodu QR), aby uniknąć konieczności drukowania etykiety. Ta usługa jest dostępna od dłuższego czasu.

Czytaj też: Niemiecki przemysł nurkuje! A już witał się z gąską…

Brak etykiet może być też bardziej ekologiczny. Stosowanie etykiet generuje odpady w postaci papieru i toneru, co może przyczyniać się do zanieczyszczenia środowiska. Wysyłając paczki bez wydrukowanych etykiet, można zmniejszyć ilość zużywanych materiałów i tym samym wpłynąć pozytywnie na środowisko. Opcja wysyłki paczek bez wydrukowanych etykiet może stanowić atrakcyjną alternatywę dla tych, którzy cenią ekonomiczność, ekologię i wygodę.

DHL stawia na ciężarówki wodorowe. Na razie w Niemczech

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button