PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Lotnisko we Wrocławiu oferuje loty do portugalskiego Porto

W życie wszedł nowy zimowy rozkład lotów z Portu Lotniczego Wrocław

Plażing nad Morzem Śródziemnym lub Czerwonym? A może wakacje nad Atlantykiem? Nie ma najmniejszego problemu! Lotnisko we Wrocławiu przedstawiło nowy rozkład lotów na sezon zimowy, a wśród nowości są między innymi bezpośrednie loty do portugalskiego Porto.

Lotnisko we Wrocławiu uruchomi loty do Porto

W życie wszedł nowy zimowy rozkład lotów z Portu Lotniczego Wrocław, umożliwiający planowanie krótkich przerw w popularnych południowych kurortach. W sezonie jesienno-zimowym lotnisko we Wrocławiu oferuje połączenia do krajów położonych nad Morzem Śródziemnym, takich jak Hiszpania (Barcelona, ​​Alicante i Malaga), Cypr (Pafos i Larnaka), Malta, Włochy (Palermo, Neapol) i Turcja (Antalya).

Krótkie wakacje w miejscach położonych nad morzem to doskonały sposób na podładowanie baterii jesienią i zimą. To już prawie tradycja, że gdy u nas temperatura spada, Polacy planują wyloty ku słońcu. Prym wiodą tu kraje południowej części Europy, ale równie popularna jest Turcja czy Egipt – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Ponadto od 11 grudnia lotnisko we Wrocławiu po raz pierwszy uruchomi loty do portugalskiego Porto, położonego nad Oceanem Atlantyckim. Temperatury w grudniu oscylują w granicach 10-15 °C, dzięki czemu można wygodnie spacerować uliczkami klimatycznej dzielnicy Ribeira, skosztować lokalnych potraw w restauracjach na plaży, czy też podziwiać zabytki. Lot do Porto trwać będzie 3 godziny i 30 minut, a samoloty będą odlatywać z Wrocławia dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele.

Czytaj też: Lotnisko we Wrocławiu czeka rozbudowa. Gigantyczne środki z UE

Na narty i do miasta

Zimowe wakacje na plaży to nie jedyne atrakcje w nowym harmonogramie lotniska we Wrocławiu. W sumie w ofercie będzie prawie 50 destynacji, z których większość to popularne tanie połączenia linii Ryanair i Wizz Air. W ofercie jest również Turyn, który jest doskonałą bazą wypadową do jazdy na nartach w Dolinie Aosty, a także połączenie z lotniskiem Mediolan-Bergamo, z którego można dostać się do popularnego regionu Val di Sole lub słynnego ośrodka narciarskiego Livigno. Miłośników włoskiej atmosfery, doskonałej kuchni oraz tych, którzy uwielbiają przechadzać się krętymi uliczkami historycznych miast, z pewnością ucieszą również trzy cotygodniowe loty do Rzymu (poniedziałek, środa i piątek) oraz Wenecji-Trevizo (wtorek, piątek i niedziela).

Przewoźnicy zadbali, by rozkład lotów odpowiadał potrzebom pasażerów. Większość popularnych połączeń niskokosztowych jest realizowanych dwa, a nawet trzy razy w tygodniu, co pozwala na kilkudniowy wylot z Wrocławia bez potrzeby brania np. pełnego tygodnia urlopu w pracy – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Przewoźnicy sieciowi również przygotowali dodatkowe loty. Lufthansa nie tylko dodała nowe połączenia do Monachium w czwartek i piątek o 17:25, ale także przesiadła się na większe samoloty na trasie do Frankfurtu. W siatce połączeń znajdują się również Zurych (SWISS) – dwa razy w tygodniu, Amsterdam (KLM) – sześć razy w tygodniu oraz Warszawa (PLL LOT) – sześć rejsów codziennie od poniedziałku do piątku i pięć rejsów w niedzielę.

Czytaj też: 3 wskazówki dla linii lotniczych, które pozwolą osiągnąć zerową emisję

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button