E-commerceTransport

DHL też wykorzystuje AI. Dostawy będą szybsze

Nowe funkcje przyspieszają transport międzynarodowy przesyłek

DHL Express również wykorzystuje sztuczną inteligencję AI. System został zaimplementowana przez DHL Express w celu usprawnienia platformy internetowej MyGTS. Nowe funkcje przyspieszają transport międzynarodowy przesyłek.

DHL wykorzystuje AI do usprawnienia wysyłek

DHL Express zaktualizował swoją platformę internetową „My Global Trade Services” (MyGTS), usprawniając proces wysyłki międzynarodowej dla klientów i przyspieszając przetwarzanie paczek z zagranicy. Użytkownicy platformy mogą uzyskać informacje dotyczące procedur celnych, przepisów regulacyjnych oraz szacunkowe koszty wysyłki. Narzędzie ułatwia także wyszukiwanie kodów Systemu Zharmonizowanego (HS) za pomocą słów kluczowych lub katalogu kodów.

DHL wykorzystuje AI i uczenie maszynowe, by klienci mieli pewność odnośnie poprawności wybranych kodów, co z kolei przyspiesza i usprawnia proces odprawy celnej. Dodatkowo, system umożliwia przewidywanie potencjalnych dodatkowych opłat zarówno w kraju eksportu, jak i w kraju docelowym, do którego towar będzie wysyłany.

Czytaj też: DHL i Japan Airlines łączą siły! Przewoźnik będzie woził paczki w Azji

Sztuczna inteligencja pozwala oszacować całkowite koszty transakcji

Za pomocą MyGTS łatwo jest dokładnie oszacować całkowite koszty transakcji (tak zwane landed cost) jeszcze przed wysłaniem przesyłki, włączając w to opłaty celne i podatki. Współcześnie, 70% klientów dokonujących zakupów online na całym świecie preferuje opłacenie lokalnych opłat celnych i podatków z góry podczas dokonywania transakcji. Sklepy internetowe, które oferują przejrzystość w kwestii pełnych kosztów, budują zaufanie swoich klientów. Co więcej, jasność co do przewidywanych opłat celnych i podatkowych na stronie e-commerce umożliwia handlowcom dostosowanie strategii cenowej i oferowanie konkurencyjnych cenowo produktów klientom.

Podczas przeprojektowywania MyGTS naszym celem było zapewnienie, żeby platforma internetowa była jak najbardziej przyjazna dla klientów uczestniczących w globalnej wymianie handlowej. Ułatwiając użytkownikom wcześniejsze zapoznanie się z formalnościami celnymi i umożliwiając eksporterom oszacowanie całkowitego kosztu transakcji, na który oprócz ceny towaru i kosztów transportu składają się m.in opłaty celno-podatkowe w krajach docelowym, dajemy eksporterom możliwość kształtowania ich oferty w sposób zwiększający zaufanie klientów końcowych. W szczególności dotyczy to sklepów internetowych, które tym samym wzmacniają swoją pozycję na bardzo konkurencyjnym globalnym rynku e-commerce. MyGTS jest też nieocenionym narzędziem dla polskich przedsiębiorców importujących wyroby spoza Unii Europejskiej, gdyż na podstawie oszacowanego „landed cost” mogą oni wybrać najkorzystniejszego, z punktu widzenia całkowitych kosztów, dostawcę eliminując niepewność co do przewidywanych pełnych kosztów transakcji jeszcze przed jej zawarciem – mówi Tomasz Buraś, prezes zarządu DHL Express Polska.

Handel e-commerce coraz popularniejszy

MyGTS dostarcza niezbędnych informacji dotyczących wymogów eksportowych i importowych, potrzebnych do procesu odprawy celnej. Dodatkowo, platforma oferuje Pre-shipment Planner, który umożliwia elastyczne planowanie przesyłek. Ta funkcja pozwala użytkownikom na zapisywanie i aktualizowanie planu zgodnie z obowiązującymi wymaganiami.

Czytaj też: Koszty zatrudnienia rosną, a pracodawcy coraz częściej stawiają na technologię

Według badania DHL Online Shopper Survey 2023, przesyłki międzynarodowe zyskują coraz większe znaczenie w Europie. Według wyników, aż 55% Europejczyków dokonuje zakupów za granicą, a jeden na pięciu ankietowanych planuje zwiększyć liczbę zakupów na międzynarodowych rynkach w najbliższych miesiącach, co stanowi potencjalną szansę dla firm, które rozszerzają swoją działalność na nowe kraje. Respondenci wskazują, że głównymi powodami zakupów zagranicznych produktów są niższe ceny (50%), większy wybór (33%) oraz dostępność marek i produktów, których nie ma w ich kraju (32%).

Według badania DHL, 36% Europejczyków regularnie odwiedza strony e-commerce 2-3 razy w tygodniu, a szczególnie aktywni są Polacy, z których prawie 1 na 4 robi to codziennie. Co interesujące, Polacy preferują zakupy z zagranicznych źródeł w kategorii odzieży i obuwia (62%), jak również w dziedzinie elektroniki, takiej jak telefony czy laptopy (33%). Dodatkowo, opinie innych internautów mają znaczący wpływ na ich decyzje zakupowe, co potwierdza 41% badanych.

Gigant wprowadza dostawy tego samego dnia. Bez ukrytych opłat

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button