PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Kontrowersyjna firma otworzy centrum logistyczne w USA

W nowej lokalizacji Shein zatrudnienie znajdzie 50 pracowników

Shein rozszerzy swoje operacje w Stanach Zjednoczonych oraz zwiększy liczbę pracowników. Chińska firma planuje otworzyć centrum logistyczne w rejonie Seattle.

Shein otworzy nowe centrum logistyczne w Seattle

Shein ma ambitne plany debiutu na giełdzie w Stanach Zjednoczonych. Najpierw jednak musi otrzymać zgodę od chińskiego rządu. Jak informuje portal Digital Commerce 360, teraz firma odzieżowa ogłosiła plany otwarcia nowego centrum realizacji i logistyki w USA. Jak przekazało Shein, nowe centrum logistyczne w Bellevue nieopodal Seattle, zajmie powierzchnię 930 mkw.

Stany Zjednoczone to dla Shein istotny rynek, i z radością rozszerzamy obecność w okolicach Seattle, kontynuując doskonalenie procesu realizacji i poprawę doświadczenia klienta. To rozszerzenie działalności podkreśla nasze zaangażowanie w efektywność działań – tłumaczy Andy Huang, szef realizacji i logistyki Shein w Stanach Zjednoczonych.

Shein, oficjalnie mający siedzibę w Singapurze, ma nadzieję skrócić czas dostaw w Stanach Zjednoczonych dzięki nowemu posunięciu. Firma już wcześniej agresywnie wkroczyła na rynek fast fashion, ogłaszając w 2023 roku umowę o przejęciu jednej trzeciej firmy Sparc Group. Umowa ta dała Shein udział w Forever 21, umożliwiając umieszczenie produktów Forever 21 obok własnego asortymentu Shein.

Czytaj też: Walka chińskich gigantów! JD wygrał z Alibabą w sądzie!

Według komunikatu prasowego firmy, w nowej lokalizacji Shein zatrudnienie znajdzie 50 pracowników. Jak informuje portal Digital Commerce 360, firma spodziewa się, że te stanowiska zostaną obsadzone do końca 2024 roku. Obecnie Shein zatrudnia 1500 pracowników korporacyjnych i magazynowych w Stanach Zjednoczonych. Te stanowiska pracy znajdują się w istniejących biurach w Los Angeles, San Diego, Filadelfii, Waszyngtonie i Whitestown.

Kontrowersyjna działalność Shein

Shein oficjalnie przeniosło swoją siedzibę do Singapuru i nie pobiera przychodów ani nie sprzedaje produktów klientom w Chinach. Niemniej jednak podjęło rozmowy z chińskim rządem jako pozorną ostrożność w celu uzyskania zgody na wejście na amerykańską giełdę. Firma oczekuje na zatwierdzenie ze strony Chińskiej Administracji Cyberprzestrzeni i Chińskiej Komisji Regulacyjnej Papierów Wartościowych.

Czytaj też: W polityce zagranicznej chińscy komuniści poszli drogą wyznaczoną przez cesarzy

Shein stało się nieodłączną częścią dzisiejszego krajobrazu zakupowego dla wielu osób na całym świecie. Jednak wraz z jej szybkim rozwojem narosły również liczne kontrowersje. Jednym z głównych zarzutów wobec Shein jest podejrzenie wykorzystywania taniej siły roboczej oraz praktyk niskiego wynagradzania pracowników w fabrykach, głównie w Azji, gdzie produkowane są ich towary.

Kolejnym problemem jest kwestia zrównoważonego rozwoju i wpływu na środowisko. Shein jest oskarżany o promowanie tzw. fast fashion, czyli szybkiej mody, która generuje ogromne ilości odpadów tekstylnych i przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska. Dodatkowo, istnieją wątpliwości co do etyczności produkcji materiałów używanych do tworzenia odzieży oferowanej przez tę markę. Mimo tych wszystkich kontrowersji i krytyki, Shein nadal pozostaje jednym z najpopularniejszych sklepów online na świecie, przyciągając miliony klientów dzięki swojej szerokiej ofercie, konkurencyjnym cenom i agresywnej strategii marketingowej.

Amazon z 10 mld zysku w IV kwartale i wprowadza rewolucję w e-commerce

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button