PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Firma stawia na e-ciężarówki. Pojadą za granicę

DACHSER konsekwentnie realizuje długofalową strategię dotyczącą ochrony klimatu

Po raz pierwszy firma DACHSER wprowadza do swojej floty w pełni elektryczne ciężarówki eActros do przewozu międzynarodowego. Mercedes-Benz eActros rozpoczął ostatnio regularne kursy, pokonując pięć tras w tygodniu pomiędzy centrum logistycznym w niemieckim Hof, a oddziałem w Kladnie koło Pragi, oddalonym o około 200 kilometrów.

DACHSER wykorzysta ciężarówki eActros

Po zakończeniu etapu testowego w lutym i maju 2023 roku, DACHSER rozpoczął regularną eksploatację ciężarówki eActros w połączeniach międzynarodowych. Zespół z wymiennym nadwoziem pracuje na dwie zmiany. W ciągu dnia, 40-tonowy eTruck jest wykorzystywany do regionalnego transportu dystrybucyjnego w okolicach Hof, a nocą obsługuje trasę transgraniczną między Niemcami a Czechami.

Czytaj też: Stałe chłodzenie przez 6 godzin! Naczepy DACHSERa podbiją rynek?

Zgodnie z informacjami producenta, ciężarówka eActros 300 ma średni zasięg do 300 kilometrów, zależnie od różnych czynników, takich jak topografia czy ładunek. Pojazd jest ładowany w stałych punktach ładowania oraz bezpośrednio w oddziale DACHSER w Kladnie, gdzie czas ładowania wynosi niewiele ponad godzinę.

Przeprowadzone przez nas testy z eActrosem dostarczyły nam ważnych informacji na temat przydatności elektromobilności w codziennym użytkowaniu w transporcie dalekobieżnym. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dzięki pionierskiemu duchowi i pracy zespołowej udało nam się uruchomić pierwszą transgraniczną linię w europejskiej sieci DACHSER w całkowicie elektrycznym transporcie. Wraz z naszym wieloletnim partnerem serwisowym Flytt Logistic GmbH pokazaliśmy, że opłaca się odkrywać nowe możliwości – mówi Klaus Neubing, General Manager w DACHSER w Hof.

DACHSER stawia na zrównoważony rozwój 

DACHSER konsekwentnie realizuje długofalową strategię dotyczącą ochrony klimatu. Wspólnie z klientami i partnerami biznesowymi stymuluje zmiany w kierunku bardziej zrównoważonej logistyki. Od 2018 roku firma stosuje pojazdy z napędem elektrycznym, włączając w to koncepcję „DACHSER Emission-Free Delivery” dotyczącą dostaw miejskich. Flota pojazdów z alternatywnymi napędami jest stale poszerzana, obejmując również transport dalekobieżny.

Czytaj też: Ekologia może uratować globalną gospodarkę

Projekt realizowany w Hofie otrzymał finansowanie od Federalnego Ministerstwa Cyfryzacji i Transportu zgodnie z dyrektywą KsNI, która promuje lekkie i ciężkie pojazdy użytkowe z alternatywnymi, przyjaznymi dla klimatu systemami napędowymi oraz odpowiadającą im infrastrukturą tankowania i ładowania. Kierunki dotyczące finansowania są nadzorowane przez NOW GmbH, a wnioski są oceniane przez Federalny Urząd Logistyki i Mobilności.

Dachser przejmuje dużą firmę! I cyk Skandynawia do portfolio

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button