DrogowyInfo z rynkuTransport

Dachser przejmuje dużą firmę! I cyk Skandynawia do portfolio

Frigoscandia zatrudnia około 1300 pracowników, głównie na głównym rynku w Szwecji

Dachser przejmuje szwedzką firmę logistyczną Frigoscandia. Firma działająca w branży logistyki spożywczej zostanie częścią Dachser jeszcze w tym roku. Poprzez to przejęcie firma logistyczna z Kempten rozszerzy swoją europejską sieć o Szwecję, Norwegię i Finlandię.

Dachser przejmuje firmę logistyczną Frigoscandia

Dotychczas Dachser Food Logistics nie miało własnych struktur w Szwecji, Finlandii i Norwegii. To się jednak zmieni, bowiem Dachser przejmuje szwedzką firmę Frigoscandia, będącą jednym z liderów w branży na rynku północnym. Transakcja ma zostać zakończona w pierwszym kwartale 2024 roku.

Czytaj też: Ekspansja DACHSER w Norwegii: oddział w Kristiansand otwarty

Jak informuje portal Eurotransport, Frigoscandia zatrudnia około 1300 pracowników, głównie na głównym rynku w Szwecji. Wszyscy zostaną przejęci przez Dachser. Również zespół zarządzający pod kierownictwem dyrektora generalnego Petera Havenetha pozostaje niezmieniony.

Dla nas połączenie z Dachser Food Logistics to naturalny kolejny krok w naszym rozwoju – mówi Haveneth.

Będzie on raportować bezpośrednio do Alexandra Tonna, COO Road Logistics, który od 1 stycznia pełni również funkcję dyrektora generalnego Dachser Food Logistics.

Przejęcie pozwoli na rozwój Dachsera w Skandynawii

Zgodnie z informacjami, obroty Frigoscandia wyniosły w 2022 roku około 300 milionów euro. Firma, założona w 1948 roku, działa w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Danii i Holandii. Oferuje między innymi krajowe usługi transportowe w Szwecji z własną flotą 260 pojazdów oraz około 240 ciężarówek od firm transportowych. Prowadzi również międzynarodowe transporty żywności do 51 krajów drogą lądową, powietrzną i morską. Dodatkowo zajmuje się przechowywaniem żywności w dwunastu magazynach w Szwecji i w trzech w Norwegii.

Czytaj też: Gospodarka strefy euro wstaje z kolan. Akcja kredytowa odbija!

Jak informuje portal Eurotransport, od 2019 roku Frigoscandia jest partnerem w European Food Network, który obejmuje 34 kraje w Europie. Po zakończeniu transakcji Frigoscandia zostanie całkowicie zintegrowana z siecią Dachser Food Logistics.

Cieszymy się, że możemy podnieść partnerstwo z Frigoscandia na nowy poziom. Dzięki tej akwizycji rozszerzamy naszą sieć Food Logistics na nordyckie rynki Szwecji, Norwegii i Finlandii – mówi Burkhard Eling, CEO firmy Dachser.

W roku 2023 światowa sieć została według Elinga rozbudowana o zakupy w Beneluksie, Oceanii, Południowej Afryce, we Włoszech i teraz w Europie Północnej.

Duże zmiany w logistyce! Dachser rozwija działalność we Włoszech

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button