PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynku

DACHSER Polska działa już 15 lat!

Silna pozycja na polskim rynku w transporcie drogowym, lotniczym i morskim. 9 oddziałów oferujących w sumie 25 tys. metrów kwadratowych powierzchni przeładunkowej oraz prawie 33 tys. mkw. nowoczesnych magazynów do obsługi logistyki kontraktowej. To efekt 15 lat działalności DACHSER Polska – firma w tym roku obchodzi swój jubileusz.

Ostatnie 15 lat to dla DACHSER Polska czas nieustannego rozwoju – otwierania nowych oddziałów, pełnej integracji z globalną siecią transportową DACHSER, rozbudowywania siatki połączeń oraz wdrażania nowych technologii. Dzięki temu dziś to prężnie rozwijająca się firma logistyczna. Dzięki inwestycjom w rozbudowę sieci krajowych oddziałów firma dysponuje obecnie w Polsce 25 tysiącami metrów kwadratowych powierzchni przeładunkowej oraz prawie 33 tysiącami metrów kwadratowych wysokiej jakości magazynów do obsługi logistyki kontraktowej.

Nieustanny wzrost i rozwój DACHSER Polska

Operator logistyczny z roku na rok odnotowuje wzrosty przychodów i liczby przesyłek. W pandemicznym i wymagającym 2020 roku firma wygenerowała obroty na poziomie 547 milionów złotych, to o ponad 10,5 proc, więcej niż w 2019 roku, dostarczając 1,97 miliona przesyłek. Tak dynamiczny rozwój wymaga znaczących inwestycji, które operator konsekwentnie realizuje, rozbudowując sieć swoich oddziałów regionalnych, których jest obecnie dziewięć: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Brwinowie k/Warszawy, Sosnowcu, Strykowie k/Łodzi i Szczecinie.

W ubiegłym roku zakończyły się dwa największe projekty inwestycyjne. Pierwszy to budowa nowego obiektu logistycznego pod Wrocławiem, na który składa się terminal przeładunkowy o powierzchni ok. 5 300 metrów kwadratowych oraz liczący ponad 14 000 metrów kwadratowych magazyn wysokiego składowania. Drugi dotyczył rozbudowy terminala przeładunkowego w Strykowie pod Łodzią, do łącznej powierzchni 6 500 metrów kwadratowych oraz budowy budynku biurowego o powierzchni ponad 2 400 metrów kwadratowych, w którym mieści się krajowe biuro DACHSER Polska oraz oddział regionalny.

Okno na Europę, okno na świat

DACHSER w Polsce sukcesywnie rozbudowuje też sieć połączeń, która obecnie obejmuje dostawy do 52 krajów, z czego 16 to połączenia bezpośrednie. W tym roku została uruchomiona codzienna linia ze Szczecina do Mannheim w Niemczech oraz z Rzeszowa do słowackich Koszyc. W ramach usługi entargo operator oferuje efektywne, pod względem czasu dostawy i kosztów, usługi transportowe na terenie całej Europy. Powadzi też własną agencję celną zajmującą się odprawą eksportową i importową towarów, co znacznie usprawnia procesy logistyczne.

Od 2010 roku firma rozwija również w naszym kraju dywizję DACHSER Air & Sea Logistics. W tym czasie uruchomiła stałe połączenia drobnicowe z Chin do Polski oraz zbudowała zespół wysokiej klasy specjalistów logistyki lotniczej i morskiej zintegrowanej z siecią transportu drogowego, opartą o gęstą siatkę regularnych połączeń między oddziałami, platformy przeładunkowe oraz trzy Eurohuby: w Überherrn, Clermont-Ferrand i Bratysławie, gdzie przesyłki drobnicowe są konsolidowane w drodze do swoich miejsc docelowych. Tak precyzyjnie zorganizowany system transportowy zapewnia oszczędność czasu, energii i kosztów, gwarantując bezbłędność dostaw i ich terminowość. Dzięki temu przesyłki w sieci DACHSER zawsze są dostarczane zgodnie z planem.

Solidne fundamenty

DACHSER Polska jest częścią międzynarodowej sieci logistycznej DACHSER specjalizującej się w transporcie ładunków drobnicowych, logistyce kontraktowej oraz usługach frachtu lotniczego i morskiego, a także specjalistycznych i kompleksowych usługach dla sieci sklepów remontowo-budowalnych – DACHSER DIY Logistics i branży chemicznej – DACHSER Chem Logistics. Za sukcesem DACHSER w Polsce stoi unikalne połączenie wiedzy, kompetencji oraz właściwej strategii wykorzystującej mocne strony globalnej sieci z niezawodnym i efektywnym łańcuchem dostaw. Efektem jest silna pozycja na rynku i zaufanie polskich eksporterów, które stanowią solidną podstawę do dalszego wzrostu.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button