KolejowyTransport
Gorące newsy

Pękła rosyjska tama na Syberii! Woda zmyła tory i uszkodziła linię

Do niedzieli woda uszkodziła 200 metrów długości toru kolejowego oraz 10 podpór sieci trakcyjnej

W ubiegłym tygodniu rosyjska rzeka Kholodnaya wystąpiła z brzegów po pęknięciu tamy, niszcząc i uszkadzając fragment linii kolejowej Baikal-Amur.  Rosyjska tama na Syberii ma zostać naprawiona.

Rosyjska tama na Syberii wywołała powódź

Aleksiej Cydenow, Przewodniczący Republiki Buriacji we Wschodniej Rosji, poinformował na Telegramie o „poważnych konsekwencjach przerwania tamy i wylania rzeki Kholodnaya w regionie Severo-Baikal”. Jak informuje portal RailFreight, według rosyjskiego urzędnika, nie ma zagrożenia dla mieszkańców w związku z wylewającą się rzeką, ale woda zniszczyła część linii kolejowej Baikal-Amur, a ruch pociągów został zatrzymany. Lokalne źródło informacyjne Baikal-Daily podało, że po tym jak rosyjska tama na Syberii pękła, poziom rzeki wzrósł do 246 centymetrów.

Według Tsydenova, do niedzieli woda uszkodziła 200 metrów długości toru kolejowego oraz 10 podpór sieci trakcyjnej. W prace nad przywróceniem dostępu do uszkodzonej tamy oraz naprawą i minimalizacją awarii  zaangażowanych jest 120 osób i 24 jednostki sprzętu. Przybliżona data zakończenia prac awaryjnych to 26 sierpnia, co oznacza, że linia będzie zamknięta przynajmniej do końca tygodnia.

Czytaj też: Chaos w Rosji. Lotnisko w Moskwie zamknięte po ataku dronów

Miliardy rubli strat

Jak informuje portal RailFreight, Tsydenov uczestniczył w spotkaniu operacyjnego personelu Kolei Rosyjskich, mającym na celu usunięcie skutków awarii na odcinku Nizhneangarsk – Kholodnaya Kolei Wschodniosyberyjskiej, w której skład wchodzi linia Baikal-Amur. Według zarządcy regionu, szkody dla rosyjskiej gospodarki związane z mniejszą liczbą przewozów to „miliardy rubli”. W trakcie prowadzenia napraw, niemożliwy jest bowiem ruch na tej linii.

Google Maps

Linia kolejowa Baikal-Amur łączy Wschodnią Syberię z Dalekim Wschodem Rosji i ma całkowitą długość 4 324 kilometrów. Biegnąc równolegle do Kolei Transsyberyjskiej, ale bardziej na północy, odciąża pozostałe linie kolejowe związane z przewozem dużych ładunków.

Czytaj też: Rosyjskie wpływy w Afryce przestały istnieć. Azjatycki Smok zgarnia wszystko dla siebie

Oficjalny kanał Telegram rządu Buriacji udostępnił wideo, z podpisem mówiącym, że prace nad budową drogi do tamy zostały ukończone, a teraz rozpoczęto prace związane z wypełnianiem tamy. Wideo z drona opublikowane przez Tsydenova pokazuje zmyte przez wodę tory kolejowe.

Rosjanie ostrzelali zagraniczny statek handlowy na Morzu Czarnym

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button