IntralogistykaLotniczyMagazynyPrzemysł 4.0

A po co samemu liczyć? Drony zeskanują towary w magazynie

Pracownik może regularnie skanować cały stan magazynu za pomocą drona

Firma Anyline, we współpracy z wiedeńskim specjalistą od opakowań, firmą Mondi, opracowały autonomiczne rozwiązanie skanowania kodów kreskowych. Chodzi o drony, które skanują kody kreskowe na towarach w magazynie i pomagają w zarządzaniu zapasami.

Drony w magazynie usprawnią skanowanie towaru

W lutym firma Anyline, wiedeński dostawca specjalizujący się w mobilnym zbieraniu danych wspomaganym sztuczną inteligencją, zaprezentowała swoje nowe oprogramowanie do autonomicznego zarządzania zapasami za pomocą dronów. Drony samodzielne skanują wszystkie składowane towary magazyny i centrach dystrybucyjnych. 

Według informacji prasowej, autonomiczne rozwiązanie skanowania kodów kreskowych zostało stworzone przez Anyline we współpracy z wiedeńskim specjalistą od opakowań, firmą Mondi. Dostawcy twierdzą, że dzięki temu oprogramowaniu dokładność miała wzrosnąć sześciokrotnie, a cały proces stał się dziesięć razy bardziej zrównoważony.

Czytaj też: Chiński gigant rozpoczyna globalną sprzedaż dronów dostawczych

Jak wynika z komunikatu, Mondi, poszukując sposobu na poprawę procesów zarządzania zapasami na wielu dużych miejscach składowania, testowało różne technologie, w tym urządzenia RFID i skanery kamerowe. Przełom nastąpił dopiero, gdy firma ostatecznie zleciła Anyline zastosowanie swojej technologii mobilnego zbierania danych w dronach „DJI Mini 3 Pro”. 

Inwentaryzacja magazynu przy użyciu autonomicznych dronów była dużym wyzwaniem. Byliśmy tym bardziej zadowoleni, że mogliśmy zrealizować naszą wizję we współpracy z Anyline. Po kilku miesiącach testów, rozwiązywania problemów i integracji z naszymi systemami backendowymi, mogliśmy przeprowadzić udaną inwentaryzację w naszym pierwszym magazynie i udowodnić, że technologia działa bez zakłóceń. To, co na początku brzmiało jak fantazja science fiction, stało się dzisiaj rzeczywistością – wyjaśnia Rainer Steffl, CIO w firmie Mondi.

Nowoczesne rozwiązania w magazynie

Przed wprowadzeniem dronów do skanowania kodów kreskowych pracownicy musieli polegać na wózkach widłowych i skanowaniu ręcznym, aby określić stan zapasów w dużych halach. Ten proces wymagał z jednej strony pracy na dużej wysokości, a z drugiej strony często nadgodzin poza godzinami pracy magazynu, ponieważ tylko wtedy istniała wystarczająca przestrzeń i można było przestrzegać dodatkowych środków bezpieczeństwa. Dlatego inwentaryzacja często mogła być przeprowadzana tylko raz w roku.

Czytaj też: Gigant z Tajwanu opóźnia budowę fabryki czipów w USA. Chce zachęt od państwa

Według informacji firmy, dziś pojedynczy pracownik może regularnie skanować cały stan magazynu za pomocą drona, korytarz po korytarzu, nawet w czasie pracy magazynu. Nowa metoda nie tylko jest bezpieczniejsza, ale także znacznie dokładniejsza, ułatwiając obowiązkowe liczenie całego magazynu.

Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego projektu, który redefiniuje, co jest technologicznie możliwe – i to nie tylko w różnych branżach. Liczymy na dalszą współpracę z Mondi i innymi firmami, aby wspólnie ustalać nowe standardy i inspirować innych do promowania innowacji i nowych metod pracy – mówi Lukas Kinigadner, CEO i współzałożyciel firmy Anyline.

Firma wzmacnia system magazynowania. Roboty wożą… warzywa

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button