PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Oj będzie eko! Garbe buduje centrum logistyczne… z drewna

Całkowita kwota inwestycji wyniesie około 31 milionów euro

Garbe Industrial Real Estate, we współpracy z Logicenters, buduje nowy obiekt logistyczny o powierzchni 27 000 metrów kwadratowych w niemieckim porcie Straubing. Co ciekawe, realizowane przez Garbe i Logicenters centrum logistyczne będzie w pełni wykonane z drewna.

Garbe buduje nowe centrum logistyczne z drewna

Firma Garbe Industrial Real Estate wybuduje w Dolnej Bawarii nowe centrum logistyczne w całości wykonane z drewna. Obiekt powstanie na działce o powierzchni około 47 000 metrów kwadratowych w porcie Straubing. Budowa ma ruszyć w trzecim kwartale tego roku, a zakończenie budowy całej hali logistycznej o łącznej powierzchni około 27 000 metrów kwadratowych planowane jest na trzeci kwartał przyszłego roku. Jak informuje portal Logistik Heute, całkowita kwota inwestycji wyniesie około 31 milionów euro.

Ta działka to jedna z ostatnich dużych powierzchni w porcie Straubing-Sand. Wyróżnia się przede wszystkim doskonałym połączeniem komunikacyjnym – powiedział Adrian Zellner, członek zarządu Garbe Industrial Real Estate.

Czytaj też: Śląska hala rośnie jak na drożdżach. Co tam powstaje?

Obiekt będzie położony w pobliżu dróg federalnych B20 i B8 oraz autostrady A3, która sięga od granicy niderlandzkiej po austriacką, oraz autostrady A92, która łączy Deggendorf z Monachium. Przystanek autobusowy oddalony o 200 metrów zapewni połączenie z siecią transportu publicznego.

Jak informuje portal Logistik Heute, centrum zostanie wyposażone w 26 ramp przeładunkowych i dziewięć bram sekcjonalnych. Na zewnątrz powstaną miejsca parkingowe dla 70 samochodów osobowych i dwunastu ciężarówek oraz 42 miejsca postojowe dla rowerów.

Planujemy budowę hali bez ustalonych umów najmu. Jednakże jest już pierwszy zainteresowany z branży dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego, który chciałby wykorzystać lokalizację jako powierzchnię magazynową i przeładunkową, aby obsługiwać pobliską fabrykę BMW – powiedział Zellner.

Nowe centrum budowane w zrównoważony sposób

Według Garbe planowane centrum logistyczne będzie wyjątkowe ze względu na wykonanie z drewna. W ramach tego rozwiązania zarówno konstrukcja nośna, jak i cała elewacja zostaną wykonane z tego surowca.

Materiał budowlany, jakim jest drewno, daje nam zupełnie nowe możliwości z punktu widzenia bilansu ekologicznego, ponieważ przy budowie naszych nieruchomości bardzo zależy nam na spełnieniu zrównoważonych kryteriów ESG. Chcemy, aby ten projekt stanowił nasz wkład oraz abyśmy byli pionierami w dziedzinie bardziej zrównoważonych metod budowlanych – wyjaśnił Zellner.

Czytaj też:  Ekologia może uratować globalną gospodarkę

Jak informuje portal Logistik Heute, w celu pozyskania energii odnawialnej, dachy centrum logistycznego zostaną przygotowane do wykorzystania fotowoltaiki, a hale zostaną wyposażone w oświetlenie LED. Nieruchomość będzie ogrzewana za pomocą pomp ciepła powietrze-woda. Garbe Industrial Real Estate dąży do uzyskania certyfikacji według Złotego Standardu Niemieckiego Stowarzyszenia Budownictwa Zrównoważonego (DGNB).

Obiekt logistyczny w Straubing jest jednocześnie pierwszym projektem nowego joint venture pomiędzy Garbe Industrial Real Estate a Logicenters. Firma ta specjalizuje się w projektowaniu i zarządzaniu nieruchomościami logistycznymi i jest częścią NREP, największego menedżera inwestycji w nieruchomości w krajach nordyckich, zarządzającego majątkiem o wartości około 19 miliardów euro. 

Harden buduje duży obiekt koło Kępna. Co tam powstanie?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button