Magazyny

Harden buduje duży obiekt koło Kępna. Co tam powstanie?

Hala zostanie zaprojektowana jako jednopoziomowy budynek w kształcie wielościanu

Harden Construction buduje nowy obiekt produkcyjno-magazynowy w miejscowości Jankowy koło Kępna (woj. wielkopolskie). Inwestycja jest prowadzona na zlecenie Fabryki Mebli WERSAL. Ukończenie nowego obiektu o powierzchni 15,2 tys. mkw jest zaplanowane na lipiec tego roku.

Harden buduje obiekt koło Kępna

Firma Harden Construction realizuje inwestycję dla Fabryki Mebli WERSAL. Jest to pierwsza wspólna inwestycja obu firm. Harden buduje nowy obiekt w miejscowości Jankowy koło Kępna, w bezpośrednim sąsiedztwie obwodnicy miasta, na trasie drogi S11.

Hala produkcyjno-magazynowa zostanie zaprojektowana jako jednopoziomowy budynek w kształcie wielościanu. Konstrukcja budynku będzie mieszana, wykorzystując elementy żelbetowe i stalowe. Zgodnie z preferencjami klienta, hala zostanie podwyższona, aby umożliwić przechowywanie materiałów potrzebnych do produkcji mebli.

Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie 15,2 tys. mkw. Z tego 4,9 tys. mkw zostanie przeznaczone na cele produkcyjne, 9,4 tys. mkw będzie przeznaczonych na magazynowanie, a pozostała część zostanie zagospodarowana jako przestrzeń biurowa.

Nowa hala powstanie na terenie istniejącej fabryki mebli, otoczonej innymi budynkami, co stanowi dla Harden dodatkowe wyzwanie, wymagające skutecznej koordynacji i zarządzania.

Obiekt zlokalizowany jest pomiędzy fabrykami. To sprawia, że dysponujemy niedużą przestrzenią do prowadzenia robót budowalnych. Wymaga to od nas odpowiedniego koordynowania prac, tak by nie zakłócić działania czynnej fabryki mebli na terenie której trwają prace budowlane. Jednocześnie budynek będzie połączony z istniejącą fabryką. To duże wyzwanie koordynacyjne, wymagające od nas dostosowania się do wymagań inwestora w zakresie utrzymania ruchu funkcjonujących obiektów. Dodatkowym wyposażeniem części produkcyjnej obiektu będą suwnice o dużej rozpiętości powyżej 30m oraz łącznik z istniejącą halą. To sprawia, że konstrukcja budynku musi zostać wykonana z jak największą precyzją i starannością – mówi Paweł Fiuczek, Dyrektor Zarządzający w Harden Construction.

Harden buduje duży obiekt koło Kępna. Co tam powstanie?
Harden Construction

Czytaj też: Harden Construction buduje jednocześnie dwie hale magazynowe

W budynku zostaną zastosowane środki, których celem jest zmniejszenie zużycia energii. Dla izolacji dachu oraz ścian wykorzystana zostanie wełna mineralna, która poprawia izolację termiczną, ograniczając straty ciepła. Wszystkie używane materiały budowlane charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Dodatkowo, projekt obiektu przemysłowego zakłada instalację paneli fotowoltaicznych na dachu.

Coraz więcej firm stawia na to, by ich budynki były jak najmniej emisyjne, inwestując w jak najlepszej jakości materiały, znacznie ograniczające ubytek ciepła oraz w panele fotowoltaiczne, które ograniczają zużycie energii elektrycznej. Tak też jest i tym razem. Inwestor zdecydowała się na materiały z niskim współczynnikiem przenikania ciepła, co jest korzystne nie tylko z perspektywy rachunku ekonomicznego, ale również perspektywy dbania o klimat. Wszystko to pozwala ograniczyć zarówno koszty ekonomiczne, jak i środowiskowe – komentuje Paweł Fiuczek.

Czytaj też: Koszty zatrudnienia rosną, a pracodawcy coraz częściej stawiają na technologię

Harden buduje ekologicznie i wspiera lokalne przedsiębiorstwa 

Podczas budowy obiektu wykorzystane zostaną materiały budowlane pochodzące od lokalnych dostawców. To podejście zmniejsza ślad węglowy obiektu i jednocześnie wspiera lokalne przedsiębiorstwa, które również skorzystają z tej inwestycji. Prace budowlane rozpoczęły się w połowie listopada, a obecnie zakończono montaż konstrukcji prefabrykowanej. W toku jest montaż izolacji oraz elewacji budynku. Zakończenie budowy zaplanowano na drugą połowę lipca.

To kolejne przedsięwzięcie realizowane przez firmę Harden Construction w województwie wielkopolskim. Dotychczas firma zrealizowała różne projekty w Plewiskach i Robakowie, oraz wybudowała fabrykę sprzętu AGD we Wronkach. Obecnie trwa również budowa największego w Polsce magazynu City Logistics, znajdującego się przy ulicy Obodrzyckiej w Poznaniu.

Kolejna inwestycja w Wielkopolsce. Rusza rozbudowa MLP Poznań

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button