KolejowyTransport

Kolejne potężne zamówienie na Vectrony! Umowa już podpisana

Wraz z podpisaniem umowy ramowej, natychmiast zamówiono 70 lokomotyw

Firma leasingowa Railpool złożyła zamówienie na lokomotywy Vectron. W ramach podpisanej umowy ramowej Siemens Mobility dostarczy firmie do 250 lokomotyw. Wraz z podpisaniem umowy, natychmiast zamówiono 70 lokomotyw.

Duże zamówienie na lokomotywy Vectron

Umowa obejmuje warianty, które mogą operować w maksymalnie 16 krajach oraz na europejskich korytarzach północ-południe i wschód-zachód. W zależności od wariantu, lokomotywy o mocy 6,4 MW będą zdolne osiągać  maksymalną prędkość do 230 km/h i zostaną wyposażone w krajowe systemy ochrony pociągu oraz ETCS.

Czytaj też: Stadler z kolejnym dużym zamówieniem na pół-elektryki!

Jak informuje portal Railway Gazette, wraz z podpisaniem umowy ramowej, natychmiast zamówiono 70 lokomotyw. Pierwsze zamówienie Railpool obejmuje 24 wielosystemowe lokomotywy do użytku w sieciach AC i DC i 46 lokomotyw na prąd zmienny AC, co zwiększy flotę Vectron do łącznej liczby 228 jednostek.

Niedawna rozbudowa naszej nowoczesnej floty odbywa się z myślą o maksymalnej elastyczności operacyjnej dla naszych klientów. Oprócz lokomotyw wielosystemowych dla ruchu wschód-zachód, dodajemy do naszej oferty kolejne lokomotywy AC, głównie dla korytarza skandynawskiego i regionu DACH. Podobnie jak lokomotywy MS, lokomotywy AC są również doskonale przygotowane do nadchodzącej ekspansji ETCS w Europie – powiedział Torsten Lehnert, CEO Railpool.

Kolejne zamówienie na lokomotywy Vectron! Umowa już podpisana
Siemens Mobility

Czytaj też: Czesi przejęli jeszcze dwa Vectrony. Kolejne w przyszłym roku

Siemens Mobility sprzedał już ponad 2400 lokomotyw Vectron

Włączając najnowsze stałe zamówienie, Siemens Mobility sprzedał już ponad 2400 lokomotyw Vectron 96 klientom w 16 krajach, z zezwoleniem na eksploatację w 20 krajach europejskich. Jak informuje portal Railway Gazette, do tej pory flota przejechała ponad 900 milionów kilometrów.

Czytaj też: Fed nie obniży stóp, a EBC powinien. Gospodarka strefy euro w fatalnym stanie

Jesteśmy szczególnie zadowoleni z kontynuacji naszej udanej współpracy z Railpool. Kolejne zamówienia, takie jak to, pokazują, że nasze lokomotywy imponują klientom swoją jakością i wyjątkową niezawodnością operacyjną. Dzięki uniwersalnej użyteczności Vectron, nasz klient może szybko i elastycznie reagować na zmieniające się potrzeby rynku i zapewniać przyjazny dla klimatu, transgraniczny transport kolejowy w całej Europie – powiedział Albrecht Neumann, CEO Rolling Stock Siemens Mobility.

Wstydu nie mają… Rosjanie podrobili nawet niemiecki pociąg! 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button