PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Bez kategorii

Australia otwiera granicę, która była zamknięta przez pandemię

Australia w pełni otworzyła swoją granicę dla ruchu międzynarodowego dla osób w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19. Kraj był zamknięty przez niemal dwa lata, przez co tysiące osób było rozłączonych ze swoimi rodzinami.

Australia otwiera granicę dla ruchu międzynarodowego. Canberra znosi surowe restrykcje transportowe

Już od dzisiaj – 21 lutego — do Australii przyleci ponad 50 lotów międzynarodowych, w tym 27 połączeń do Sydney. Sektor turystyczny i hotelarski liczy na odzyskanie zaufania klientów z całego świata, po tym jak liczne restrykcje utrudniły im działalność. Z powodu zamknięcia granicy, liczne rodziny były rozdzielone bez możliwości spotkania się z twarzą w twarz.

Czytaj również: Najbezpieczniejsza linia lotnicza na świecie wybrana. Duże zaskoczenie

Turystyka jest jedną z najważniejszych gałęzi przemysłu Australii, która wyjątkowo ucierpiała w wyniku pandemii. Rocznie generuje dochód rzędu 43 miliardów dolarów i co istotne zatrudnionych jest w niej około 5% siły roboczej. Sektor został całkowicie sparaliżowany przez bardzo restrykcyjne zakazy związane z minimalizacją zagrożenia z powodu transmisji COVID-19.

Australia otwiera granicę po dwóch latach blokady

Australijska linia lotnicza Qantas jeszcze w tym tygodniu przewiezie nawet 14 tysięcy pasażerów. Potwierdzają to także przedstawiciele Virgin Atlantic, którzy wskazali, że znaczne zwiększenie popytu na zakupy biletów lotniczych.

Rząd w Canberra uznał, że obecny wariant Omikron daje nadzieję, na normalizację obecnej sytuacji. Wszystko dlatego, że niemal całe społeczeństwo jest zaszczepione przeciwko COVID-19. Ponadto, jak wskazują eksperci, wytworzyła się również wysoka odporność stadna.

Czytaj również: Australia zamyka największą elektrownię węglową 7 lat przed planowanym terminem!

Potwierdzają to dane szpitalne. Większość z 2,7 miliona potwierdzonych przypadków pandemii w Australii wykryto po pojawieniu się Omikronu pod koniec listopada. Łączna liczba zgonów wyniosła 4929. W poniedziałkowe przedpołudnie zaraportowano ponad 15600 przypadków oraz 17 zgonów.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button