E-commerceMagazyny

Śląska hala rośnie jak na drożdżach. Co tam powstaje?

Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na drugi kwartał bieżącego roku

Firma Commercecon buduje nowy obiekt w Krzepicach na Śląsku. Nowoczesna hala przemysłowa o łącznej powierzchni prawie 13 tysięcy metrów kwadratowych zostanie zrealizowana na zlecenie firmy Kiestal, polskiej spółki z sektora metalurgicznego. 

Commercecon buduje halę produkcyjną na Śląsku

Pod koniec zeszłego roku firma Commercecon rozpoczęła budowę nowej hali produkcyjnej w Krzepicach niedaleko Częstochowy. Commercecon buduje nowy obiekt na Śląsku dla firmy Kiestal, specjalizującej się w produkcji rur i profili stalowych dla różnych branż, w tym branży meblarskiej, motoryzacyjnej, logistyczno-magazynowej i budowlanej. Nowy budynek będzie miał wysokość około 10,5 metra, a jego łączna powierzchnia wyniesie niemal 13 tysięcy metrów kwadratowych. Hala będzie wykonana w konstrukcji żelbetowej.

Na uwagę zasługuje konstrukcja budynku dostosowana do późniejszej implementacji zautomatyzowanego parku technologicznego, w tym suwnic o udźwigu 10 ton wykorzystywanych podczas procesu wytwórczego. Konstrukcja będzie także odpowiadać obciążeniom paneli fotowoltaicznych, których instalacja planowana jest na dachu obiektu. Hala wyposażona zostanie w 2 doki oraz 7 bram załadunkowych – mówi Marcin Wojcieszek, Dyrektor ds. Realizacji w Commercecon.

Czytaj też: Harden buduje duży obiekt koło Kępna. Co tam powstanie?

Realizacja projektu produkcyjnego w Krzepicach otwiera przed firmą Kiestal nowe perspektywy rozwoju. Nowy obiekt głównie przyczyni się do konsolidacji i istotnej optymalizacji procesu produkcyjnego oraz skrócenia działań logistycznych. To pozwoli producentowi na rozwinięcie współpracy z dotychczasowymi klientami oraz na efektywne dotarcie do nowych rynków zbytu. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na drugi kwartał bieżącego roku.

Śląski rynek magazynowy

Rynek magazynowy na Śląsku odgrywa kluczową rolę w obszarze logistyki i dystrybucji. Duża dostępność terenów inwestycyjnych, dogodne położenie geograficzne oraz rozwinięta infrastruktura transportowa sprawiają, że Śląsk staje się atrakcyjnym miejscem dla inwestycji w magazyny. Inwestorzy korzystają z korzystnych warunków lokalowych, aby zbudować nowoczesne centra logistyczne, które mogą obsługiwać zarówno krajowy, jak i międzynarodowy ruch towarowe.

Commercecon buduje halę na Śląsku. Dla znanej polskiej firmy
Commercecon

Czytaj też: Ponad 22 mld zł. Tyle wynoszą aktywa w PPK

Wzrost e-commerce również przyczynia się do rozwoju rynku magazynowego na Śląsku. Firmy zajmujące się sprzedażą internetową potrzebują efektywnych i nowoczesnych centrów logistycznych, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na szybką i sprawną dostawę towarów. Dynamiczny rozwój przemysłu, wspierany inwestycjami w nowoczesne magazyny, sprawia, że region ten jest kluczowym graczem na krajowej mapie logistyki i dystrybucji.

Ależ to będzie olbrzym! Kolejna duża inwestycja w Szczecinie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button