Magazyny

Kolejna inwestycja w Wielkopolsce. Rusza rozbudowa MLP Poznań

Przekazanie nowej hali magazynowej najemcy ma nastąpić już w sierpniu bieżącego roku

W centrum logistycznym MLP Poznań rozpoczęła się budowa nowego budynku dla HAVI Logistics. Rozbudowa MLP Poznań została powierzona firmie WPIP Construction. Oddanie gotowej powierzchni zaplanowano na sierpień bieżącego roku.

MLP Poznań czeka rozbudowa

MLP Group zawarło kolejną umowę z WPIP Construction na rozbudowę centrum logistycznego MLP Poznań. Zgodnie z umową, główny wykonawca zrealizuje nowy obiekt o powierzchni ponad 16 tysięcy metrów kwadratowych. Ten obiekt jest dedykowany globalnej firmie HAVI Logistics, która specjalizuje się w optymalizacji i zarządzaniu łańcuchem dostaw dla marek działających na rynku HoReCa & Convenience.

Czytaj też: Muszkieterzy przedłużyli umowę! Zostaną pod Poznaniem na dekadę

Zgodnie z ustaleniami, przekazanie nowej hali magazynowej najemcy ma nastąpić już w sierpniu bieżącego roku. Rozbudowa MLP Poznań będzie realizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Projekt zostanie poddany certyfikacji BREEAM New Construction na poziomie Excellent. W obiekcie zostaną zainstalowane m.in. panele fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz stacje ładowania dla samochodów osobowych i ciężarowych.

Przystępujemy do rozbudowy popularnego centrum logistycznego MLP Poznań. Prace w tym zakresie powierzyliśmy naszemu wieloletniemu, bardzo doświadczonemu partnerowi specjalizującemu się w usługach generalnego wykonawstwa, firmie WPIP Construction. Zgodnie z naszą strategią nowy obiekt będzie musiał spełniać najwyższe standardy i zostanie poddany procesowi certyfikacji BREEAM. Stosujemy rozwiązania mające pozytywny wpływ na środowisko naturalne i zwiększające funkcjonalność oraz komfort dla pracowników – powiedziała Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer w MLP Group S.A.

MLP Group charakteryzuje wysoka jakość obiektów

Obiekt MLP Poznań znajduje się w miejscowości Koninko, niedaleko drogi ekspresowej S11, łączącej Poznań z Katowicami. Park logistyczny jest oddalony około 16 kilometrów od centrum Poznania i 4 kilometry od autostrady A2. Cała inwestycja docelowo ma obejmować blisko 90 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowo-produkcyjnej na obszarze o powierzchni 20 hektarów.

Możliwość realizacji kolejnej inwestycji dla MLP Group, tym razem w Wielkopolsce, to dla nas kolejny sygnał, że jesteśmy na rynku budowlanym doceniani, m.in. za wysoką jakość wykonywanej pracy oraz dotrzymywanie terminów zawartych w umowach. Rozbudowując centrum logistyczne MLP Poznań, zamierzamy te atuty potwierdzić – dodał Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction.

Czytaj też: Koszty zatrudnienia rosną, a pracodawcy coraz częściej stawiają na technologię

Zgodnie z podejściem „build & hold”, MLP Group po ukończeniu budowy parków logistycznych zatrzymuje je w swoim portfolio i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę cechuje również korzystna lokalizacja, stosowanie rozwiązań typu built-to-suit oraz wsparcie najemców przez cały okres trwania umowy najmu.

Potężna inwestycja w Poznaniu! Największy taki magazyn w Polsce

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button