PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Muszkieterzy przedłużyli umowę! Zostaną pod Poznaniem na dekadę

Grupa Muszkieterów wykorzystuje w Swadzimiu ponad 70 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej

Grupa Muszkieterów, odpowiedzialna za ekspansję sieci supermarketów spożywczych Intermarché oraz sklepów typu „dom i ogród” Bricomarché, zdecydowała się na przedłużenie umowy najmu z GLP Poznań I Logistics Centre na kolejną dekadę. W ramach tej umowy sieci handlowe będą nadal korzystać z 82 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i biurowej. 

Grupa Muszkieterów pozostaje w GLP Poznań

Od 2015 roku GLP Poznań I Logistics Centre pełni funkcję siedziby Grupy Muszkieterów. Obiekt znajduje się na zachodnich obrzeżach Poznania, zaledwie 300 metrów od drogi ekspresowej S11. Budynek był pierwszym w historii portfolio GLP w Polsce, który uzyskał certyfikację w systemie BREEAM. Teraz, po tym jak Grupa Muszkieterów przedłużyła umowę najmu do 2035 roku, w GLP Poznań I zajdzie gruntowna modernizacja.

Wyniki przetargu spełniły nasze oczekiwania. Jego celem było wyłonienie partnera oraz lokalizacji dla naszego magazynu centralnego i głównej siedziby Grupy Muszkieterów w Polsce. Zdecydowaliśmy się pozostać w przestrzeniach, które należą do GLP ustalając  wspólnie nowe warunki współpracy. Dzięki temu obiekt, który na co dzień zaopatruje w towary sklepy Intermarché i Bricomarché, i w którym pracę na rzecz przedsiębiorców prowadzących swoje placówki handlowe w całej Polsce, wykonuje kilkuset pracowników serwisów centralnych, zyska nowe oblicze. Dzięki zastosowaniu nowej technologii stanie się bardziej ekologiczny i wydajny pod względem zużycia energii, a także bardziej funkcjonalny z punktu widzenia pracowników – powiedział Marc Dherment, Dyrektor Generalny Grupy Muszkieterów w Polsce.

Czytaj też: GLP buduje gigantyczny obiekt logistyczny pod Krakowem

Grupa Muszkieterów wykorzystuje w Swadzimiu ponad 70 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej oraz ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych biur, które są umieszczone zarówno w głównej hali, jak i w dodatkowym budynku. Przedłużenie tej umowy najmu stanowi jedną z największych transakcji na rynku nieruchomości logistycznych w Wielkopolsce.

GLP

Duża modernizacja obiektu

Istotna część planowanych zmian w GLP Poznań I Logistics Centre będzie skupiona na redukcji zużycia energii podczas codziennej eksploatacji budynków. Jednym z kluczowych etapów modernizacji będzie wprowadzenie nowej technologii chłodzenia dwutlenkiem węgla w mroźni oraz chłodni produktów świeżych (o łącznej powierzchni 15 tysięcy metrów kwadratowych). Ta nowa technologia jest bardziej bezpieczna i ekologiczna w porównaniu do tradycyjnych instalacji opartych na glikolu.

Na terenie centrum zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne, które będą zasilać nową instalację chłodniczą oraz częściowo biuro. Dodatkowo, wewnątrz budynków zostanie zainstalowane oświetlenie LED z systemem DALI, a na parkingu będą dostępne ładowarki dla samochodów elektrycznych. Personel Intermarché i Bricomarché również skorzysta z poprawy warunków pracy i komfortu. Zaplecze biurowo-socjalne zostanie zmodernizowane, uwzględniając różnorodne potrzeby pracowników.

Dziesięcioletnie przedłużenie wynajmu nieruchomości przez jednego z największych graczy na rynku handlu detalicznego łączy się z szeroko zakrojoną modernizacją obiektu, który przez najbliższą dekadę musi dorównywać najnowocześniejszym magazynom w Polsce. Doskonała lokalizacja, energooszczędne rozwiązania i najwyższej jakości zaplecze biurowo-socjalne sprawiają, że nasze centrum to jedno z najbardziej atrakcyjnych aktywów w sektorze nieruchomości logistycznych w tej części kraju. – podkreśla Jarosław Czechowicz, Country Manager GLP Poland.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

W trakcie przedłużania umowy najmu na powierzchnię w GLP Poznań I Logistics Centre przez Grupę Muszkieterów, wsparcie doradcze zapewniła firma BNP Paribas Real Estate Poland Sp. z o.o.

GLP znów buduje w Gliwicach. Kompleks będzie ogromny

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button