E-commerceIntralogistykaPrzemysł 4.0

Ikea wprowadza asystenta AI! Chat GPT ogarnie zakupy online

Konsumenci mogą korzystać z asystenta AI Ikea za pośrednictwem ChatGPT

Ikea wprowadza wirtualnego asystenta opartego na AI. Asystent zakupowy Ikea może odpowiadać na pytania konsumentów dotyczące produktów i ich dostępności oraz tworzyć linki do płatności.

Ikea wprowadza asystenta zakupowego AI

Ikea wprowadza wirtualnego asystenta zakupowego opartego na generatywnej sztucznej inteligencji (AI). Narzędzie jest dostępne w sklepie OpenAI GPT za opłatą 20 dolarów miesięcznie w ramach członkostwa Plus w USA. Ikea zapowiada, że w 2024 roku rozszerzy narzędzie na inne rynki.

Nowy Asystent AI IKEA w Sklepach GPT to inicjatywa kontynuująca naszą podróż, której celem jest wzbogacenie doświadczenia zakupowego i eksploracja dodatkowych możliwości interakcji z naszymi klientami i współpracownikami – powiedział w oświadczeniu Parag Parekh, globalny dyrektor ds. cyfrowych w Ikea Retail.

Jak informuje portal Digital Commerce 360, konsumenci mogą korzystać z asystenta AI Ikea za pośrednictwem ChatGPT. Użytkownicy mogą zadawać pytania dotyczące katalogu Ikea i dostępności produktów w określonym sklepie. Klient może opisać asystentowi AI, że szuka stołu na osiem osób do jadalni, a ChatGPT odpowie obrazami produktów pasujących do opisu, wraz z cenami i przeglądem średnich ocen klientów. Może również udostępnić bezpośredni link do płatności za przedmiot na stronie internetowej Ikei.

Ikea wprowadza asystenta AI. Ogarnie Ci całe zakupy online
Ingka Group

Czytaj też: Amazon znów stawia na AI! Sztuczna inteligencja opisze Ci produkt

Jak informuje portal Digital Commerce 360, użytkownicy mogą także prosić o wskazówki dotyczące projektowania lub poprosić narzędzie o pokazanie im mebli spełniających określone parametry. Na przykład: „Pokaż mi przytulny układ salonu dla małego mieszkania z wykorzystaniem materiałów zrównoważonych”. Prośby mogą być także bardziej konkretne, na przykład pytając, jak wybrane produkty Ikei będą wyglądać razem w kuchni.

Podchodzimy do tego pragmatycznie, ucząc się przez działanie i korzystając z naszych wczesnych działań w ramach odpowiedzialnego AI. Aktywowaliśmy szeroki ekosystem partnerów, aby ożywić kilka eksperymentów, dzięki czemu możemy brać udział w ewolucji AI, kształtując naszą strategię firmową – powiedział Francesco Marzoni, główny oficer danych i analityki w Ikea Retail.

Czytaj też: Koszty zatrudnienia rosną, a pracodawcy coraz częściej stawiają na technologię

Sztuczna inteligencja przyszłością w zakupach online

Generatywne wyszukiwanie AI będzie również brać pod uwagę czynniki dotyczące konkretnego użytkownika aplikacji.

Jak informuje portal Digital Commerce 360, Ikea dołącza do innych dużych detalistów, których konsumenci mogą używać AI do wyszukiwania i zakupu towarów online. Firma Amazon niedawno wprowadziła na rynek Rufusa, nowego asystenta zakupowego AI, który został przeszkolony na katalogu produktów Amazona. Jak dotąd, asystent jest dostępny dla niewielkiego podzbioru klientów w USA, ale wkrótce zostanie udostępniony wszystkim klientom w USA.

Z kolei w styczniu Walmart wydał nową funkcję wyszukiwania zasilaną generatywnym AI w swojej aplikacji na Consumer Electronics Show. Funkcja wyszukiwania wykorzystuje duży model językowy Microsoftu (LLM) wraz z danymi Walmartu, aby dostarczyć konsumentom odpowiednich wyników we wszystkich kategoriach produktów. Prezes Walmartu, Doug McMillon, podał przykład klienta organizującego imprezę z okazji Super Bowl. Zamiast szukać nowego telewizora, skrzydełek z kurczaka, chipsów i innych niezbędnych rzeczy, jedno wyszukiwanie wygeneruje wszystkie te elementy bez konieczności ręcznego wprowadzania szczegółów dotyczących każdego rodzaju produktu przez użytkownika.

Lokalizacja klienta, historia wyszukiwania i inne istotne informacje zostaną wykorzystane do dalszego dopracowania wyników – powiedział McMillon.

Sztuczna inteligencja wzmacnia sprzedaż. Witamy w przyszłości!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button