PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Amerykański operator dodał nowe magazyny za 2 miliardy dolarów!

Firma podpisała w ubiegłym roku aż 805 umów najmu

Operator nieruchomości logistycznych Link Logistics ponownie powiększył swoje portfolio o nowe magazyny. Firma zaznaczyła jednocześnie, że popyt na obiekty dla dostaw ostatniej mili pozostaje stabilny.

Link Logistics otwiera nowe magazyny

Link Logistics powiększa swoje portfolio o nowe magazyny i inne nieruchomości logistyczne. Firma podpisała w ubiegłym roku aż 805 umów najmu (nowe i odnawiane), obejmujących 2,2 miliona metrów kwadratowych przestrzeni w tym kwartale, w porównaniu do 1,7 miliona w analogicznym okresie roku poprzedniego. W ciągu całego roku operator podpisał umowy najmu obejmujące łącznie niemal 8 milionów metrów kwadratowych, w porównaniu do 7,3 miliona w 2022 roku.

Czytaj też: Centrum logistyczne Amazon ukończone! Pracownicy poszukiwani

Jak informuje portal FreightWaves, w czwartym kwartale portfolio nieruchomości Link Logistics zostało wynajęte w 96,2% na zasadzie same-store, co oznacza spadek o 20 punktów bazowych w porównaniu z trzecim kwartałem. Łączne różnice w dzierżawie gotówkowej – porównanie nowych czynszów do wygasających czynszów – wynosiły 55,6%, czyli aż o 140 punktów bazowych mniej niż w trzecim kwartale i o 790 punktów bazowych mniej niż rok wcześniej.

Nasza strategia portfolio skoncentrowana na obszarach miejskich nadal przynosi silne rezultaty, napędzana utrzymującą się siłą handlu elektronicznego i korzystnymi trendami onshoringu. Jesteśmy zobowiązani do inwestowania w wyjątkowe nieruchomości logistyczne i pozostajemy skoncentrowani na maksymalizacji wartości dla naszych klientów – powiedział dyrektor generalny Luke Petherbridge.

Link Logistics pionierem na rynku nieruchomości logistycznych

Link Logistics posiada największe w Stanach Zjednoczonych portfolio nieruchomości logistycznych, obejmujące 50 milionów metrów kwadratowych przestrzeni, w tym projekty deweloperskie. Obecnie w trakcie budowy jest 1,35 miliona metrów kwadratowych, a w czwartym kwartale ukończyła 288 tysięcy metrów  kwadratowych przestrzeni, generując 558,6 miliona dolarów z przychodów brutto.

Czytaj też: Największe gospodarki świata. W 2024 roku potęga USA pozostanie niezachwiana

Jak informuje portal FreightWaves, firma dodała w ubiegłym roku aż 2 miliardy dolarów w aktywach – 59 obiektów logistycznych na głównych rynkach dystrybucji w USA o łącznej powierzchni 1,16 miliona metrów kwadratowych.

W piątą rocznicę naszego założenia nie mogę być bardziej dumny z naszego utalentowanego zespołu i platformy, którą zbudowaliśmy, co umożliwia nam dobrą pozycję do przyszłego wzrostu – dodał Petherbridge.

Potężny obiekt logistyczny w stolicy Polski! Budowa już trwa!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button