PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Centrum logistyczne Amazon ukończone! Pracownicy poszukiwani

Powierzchnia budynku wynosi około 11 100 metrów kwadratowych

Centrum logistyczne w Premstätten to piąta lokalizacja logistyczna Amazon w Austrii. Obecnie firma e-commerce poszukuje pracowników do nowego obiektu o powierzchni 11 100 metrów kwadratowych.

VGP ukończył nowe centrum logistyczne Amazon

Grupa VGP wybudowała nowe centrum logistyczne oraz parking dla Amazon. Obiekt powstał w parku VGP Graz w Premstätten, na działce o powierzchni 62 000 metrów kwadratowych.

Cieszymy się, że otwieramy centrum w Premstätten, w którym skumulowało się ponad 25 lat doświadczenia logistycznego, postęp technologiczny i inwestycje w infrastrukturę transportową. Dzięki temu klienci Amazona mogą korzystać z innowacyjnych opcji dostawy, a my tworzymy 130 miejsc pracy w atrakcyjnym i bezpiecznym środowisku – powiedziała Miriam Enzi, dyrektor regionalna Amazon Logistics w Austrii.

Czytaj też: Potężny pożar magazynu w Rosji! Ktoś podpalił „rosyjskiego Amazona”?

Jak informuje portal Logistik Heute, powierzchnia budynku wynosi około 11 100 metrów kwadratowych. Ponadto zostaną utworzone miejsca parkingowe dla 671 pojazdów. VGP Park Graz przylega do autostrady A9 i obejmuje obszar metropolitalny Graz. Zrównoważony rozwój i efektywność energetyczna są istotnymi parametrami we wszystkich projektach VGP i były kluczowe również przy tworzeniu projektu w Premstätten. Amazon ogłosił rekrutację i w pierwszej fazie poszukuje pracowników na stanowiska kierownicze w nowym obiekcie. Dla Amazona centrum dystrybucyjne w Premstätten to już piąta lokalizacja logistyczna w Austrii.

Centra logistyczne w Polsce

Amazon to jedna z największych firm e-commerce na świecie. Nic więc dziwnego, że gigant posiada swoje centra logistyczne również w Polsce. Każde z nich zajmuje setki tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i zatrudnia setki pracowników. W centrum logistycznym Amazona w Poznaniu zatrudnionych jest około 7 tysięcy osób, co czyni je jednym z największych pracodawców w regionie. Z kolei centrum w Sosnowcu zatrudnia około 2,5 tysiąca osób. Poza wspomnianymi miastami, gigant e-commerce posiada obiekty również w Kołbaskowie, Gliwicach, Pawlikowicach, Łodzi, Okmianach, Wrocławiu Bielanach Wrocławskich i Świebodzinie.

Amazon

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

W centrach logistycznych Amazona w Polsce składowane są produkty z całego świata, które następnie są dystrybuowane do krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Amazon korzysta z najnowocześniejszych technologii, takich jak roboty magazynowe, co pozwala na szybką i sprawną obsługę zamówień. Wszystkie centra logistyczne Amazona w Polsce są zautomatyzowane, co pozwala na zminimalizowanie czasu realizacji zamówień.

Amazon wykorzystał nielegalne algorytmy? Zarobił na tym miliard

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button