PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

United Airlines zrywa połączenia do mniejszych miast. Winna pandemia

W wyniku bezprecedensowej sytuacji, którą niewątpliwie jest pandemia COVID-19, dziesiątki linii lotniczych musiało zawiesić lub usunąć liczne trasy ze swojego rozkładu. Nie ominęło to również amerykańskiego przewoźnika United Airlines, który ogłosił, że przestaje latać aż do 11 miast w USA z trzech największych hubów.

United Airlines kasuje trasy regionalne. Inni przewoźnicy nie są lepsi

Jak informuje Business Insider, United Airlines ogłosiło, że zawiesza swoje trasy w wyniku analizy rentowności. Mimo że w USA widać wyraźny wzrost w liczbie lotów międzystanowych, to i tak popularny musiał uznać wyższość nieprzewidzianej sytuacji pandemicznej.

Wszystko dlatego, że niektóre trasy nie wróciły do normy i wciąż przynoszą firmie straty. Nie tylko zresztą dotyczy to linii United, ale również Delta i American Airlines. Te także zdecydowały się o zaprzestaniu lotów na wybranych trasach.

Zobacz również: Latanie będzie droższe przez zmiany klimatyczne? Tak twierdzą eksperci

Tymczasem UA planuje przede wszystkim usunięcie tras regionalnych do małych miast z hubów w Chicago, Houston i Denver. Dotyczy to połączeń z Chicago do Kalamazoo, Columbii w stanie Missouri, Mosinee (Wisconsin) oraz Evansville i Lansing w stanie Michigan. Z Houston United nie poleci do College Station i KilleenFort Hood w Teksasie oraz do Monroe w stanie Luizjana. Z kolei z Denver pasażerowie nie polecą już do Twin Falls w stanie Idaho, oraz do Pierre i Watertown w stanie Dakota Południowa.

Na niektórych trasach wciąż będą dostępni lokalni przewoźnicy, w tym najpopularniejsza w Stanach Zjednoczonych linia niskokosztowa Southwest Airlines, a także American Airlines i Delta Air Lines.

Aby wyjaśnić zaistniałą sytuacje, przedstawiciele linii UA przesłali do redakcji Business Insider pismo, w którym wskazali, że:

Wiele różnych czynników decyduje o udanej trasie. Nasze decyzje obejmują staranną ocenę naszej ogólnej sieci, floty, zasobów u naszych regionalnych partnerów i wydajności. Mając to na uwadze, stwierdziliśmy, że te konkretne trasy nie są możliwe do utrzymania w dłuższej perspektywie.

Zobacz również: USA wyda dziesiątki miliardów dolarów na walkę z nowymi pandemiami

United Airlines i inne amerykańskie linie lotnicze odcinają mniejsze miasta

Sytuacja wydaje się pogarszać z miesiąca na miesiąc. Otóż nawet American Airlines, który również jest jedną z najpotężniejszych linii lotniczych na świecie, musiał zerwać połączenia. Dotyczyło to między innymi Williamsport w Pensylwanii oraz New Haven w Connecticut.

Ta ostatnia decyzja wpłynęła krytycznie na to lokalne lotnisko, ponieważ od września pozostało odcięte od jakichkolwiek połączeń. Sytuacja poprawiła się ostatnio, kiedy z portu zaczął operować low cost Avelo Airlines.

Co ciekawe, Delta zlikwidowała połączenie z Salt Lake City do Durango w Kolorado. Decyzja zapadła zaledwie sześć miesięcy po uruchomieniu trasy. Sami przedstawiciele linii twierdzą, że wsparcie lokalnej społeczności, to zdecydowanie za mało, aby utrzymywać nierentowne trasy. A tych niestety z każdym tygodniem jest coraz więcej.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button