E-commerceInfo z rynkuTransport

CJ Darcl Logistics wchodzi na rynek przesyłek ekspresowych

CJ Darcl Logistics będąca spółka joint venture Darcl Logistics z siedzibą w Indiach i południowokoreańską firmą logistyczną CJ Logistics chce wejśc na rynek przesyłek ekspresowych. Dla firmy jest to szczególnie ważny segment, gdyż w dużej mierze odpowiada on za obsługę e-commerce.

Firma działa głównie na terenie Indii, jednak swoją działalność rozszerza także na sąsiednie kraje – Bhutan i Bangladesz. Obecnie firma czerpie większość swoich przychodów, około 80 procent, z segmentu przewozów masowych i całopojazdowych (FTL). Udział transportu multimodalnego wynosi około 17-18%, a pozostałe 3-4% przypada na project cargo i inne segmenty.

Przed naszym partnerstwem z CJ działaliśmy głównie w segmentach logistyki całopojazdowej, multimodalnej i projektowej i to były nasze kluczowe obszary działalności. Od 2017 roku, po zawarciu umowy z firmą, choć nie staliśmy się znaczącym graczem w innych biznesach, to jednak planujemy to uczynić – powiedział Nikhil Agarwal, prezes, CJ Darcl Logistics.

CJ Darcl Logistics chce być pełnowartościowym operatorem logistycznym

Firma zajmuje się transportem drogowym, kolejowym, lotniczym, przybrzeżnym/barkowym, spedycją, magazynowaniem i dystrybucją, logistyką kontraktową. Przedsiębiorstwo podaje, że codziennie obsługuje około 2 000 przesyłek całopojazdowych. CJ Darcl Logistics dąży do przekształcenia się w pełnowartościowego operatora logistycznego do 2027 roku i liczy, że pomoże jej w tym doświadczenie koreańskiego partnera CJ Logistics.

CJ jest jednym z liderów w dziedzinie dystrybucji w Korei Południowej i uznaliśmy, że jest to właściwy partner do wykorzystania tych segmentów” – dodał Agarwal.

Według Baig Junghun, zastępcy dyrektora generalnego, CJ Darcl Logistics, CJ Logistics jest liderem w usługach ekspresowego dostarczania przesyłek e-commerce w Korei Południowej. Obecnie obsługuje około 50-60 procent wolumenu przesyłek e-commerce w tym kraju.

Jesteśmy pewni, że mamy odpowiednią technologię i możliwości dla rynku indyjskiego, ale do tej pory nie mieliśmy odpowiedniej okazji, aby rozwinąć usługi w Indiach”, dodał Junghun.

Obaj partnerzy, w ramach joint venture, rozpoczęli już oferowanie ekspresowych rozwiązań dla kilku firm e-commerce i będą dążyć do zwiększenia skali działalności. CJ Darcl będzie konkurować z takimi firmami jak Delhivery, XpressBees, Shiprocket i Ecom Express.

Firma jest jednak spóźniona z ekspansją, biorąc pod uwagę obecność wielu graczy na tym rynku, którzy już dokonali znacznego postępu. Chodzi tu przede wszystkim o Amazon i Flipkart.

Gdybyśmy rozpoczęli działalność w branży e-commerce cztery lata temu, nie bylibyśmy w stanie utrzymać się przez długi okres. Większość z tych firm oferuje usługi po obniżonych stawkach, aby zbudować skalę, a my nie przetrwalibyśmy, ponieważ nie jesteśmy wspierani przez venture capital  – powiedział Agarwal.

Agarwal uważa, że ponieważ większość z tych firm pracuje nad zmianą swoich modeli i generowaniem przepływów pieniężnych i rentowności, w segmencie tym będzie panował równy podział ról, co sprawia, że dla CJ Darcl jest to odpowiedni moment na wejście w ten biznes.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button