E-commerce

Alibaba planuje ogromne inwestycje w Turcji! Tylko kiedy?

Alibaba zainwestowała już 1,4 miliarda dolarów w Turcji poprzez swoją jednostkę Trendyol

Michael Evans, prezes Alibaba, zapowiedział podczas spotkania z prezydentem Erdoganem, ogromne inwestycje  w Turcji. Nie określił jednak dokładnie, kiedy ta inwestycja zostanie zrealizowana.

Alibaba zapowiada ogromne inwestycje w Turcji

Chiński gigant e-commerce, Alibaba Group Holding, poinformował prezydenta Erdogana, że planuje ogromne inwestycje w Turcji. Michael Evans, prezes Alibaba, oznajmił, że firma zainwestuje w tym kraju aż 2 miliardy dolarów. Nie sprecyzował jednak kiedy dokładnie ta inwestycja zostanie zrealizowana. Evans poinformował również, że Alibaba zainwestowała już 1,4 miliarda dolarów w Turcji poprzez swoją jednostkę Trendyol, jedną z najbardziej znanych platform e-commerce w tym kraju.

Czytaj też: Banki centralne zaskakują podwyżkami stóp procentowych! Zrobiła to nawet… Turcja!

Jak informuje ET Retail, Erdogan przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie uczestniczy w 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Firma Trendyol, której prezes Çağlayan Çetin również spotkał się z Erdoganem, poinformowała, że Evans podzielił się informacjami dotyczącymi nowych inwestycji, takich jak centrum danych i centrum logistyczne w Ankarze oraz centrum operacji eksportowych na lotnisku w Stambule.

Wielka reorganizacja giganta

Na wiosnę chiński gigant e-commerce zapowiedział, że podzieli swoją firmę na sześć jednostek biznesowych, z których niemal każda będzie mogła samodzielnie pozyskać zewnętrzne finansowanie i wejść na giełdę. Firma przekazała w oświadczeniu, że celem tej reorganizacji jest „odblokowanie wartości dla akcjonariuszy i zwiększenie konkurencyjności na rynku”.

Czyta też: Alibaba podzieli firmę na 6 jednostek! Wielka reorganizacja giganta

Decyzja zapadła po kilku trudnych latach dla Alibaby, która borykała się ze spowolnieniem wzrostu gospodarczego w kraju i ostrzejszymi regulacjami ze strony Pekinu, w wyniku których straciła miliardy na giełdzie. Alibaba chce teraz ożywić działalność, a grupy biznesowe będą dotyczyć strategicznych priorytetów firmy:

  • Cloud Intelligence Group – szefem tej grupy będzie obecny dyrektor generalny Alibaba, a grupa obejmie działania firmy związane z chmurą i sztuczną inteligencją.
  • Taobao Tmall Commerce Group – grupa obejmie platformy zakupów online firmy, w tym Taobao i Tmall.
  • Local Services Group – dyrektorem generalnym tej grupy będzie Yu Yongfu, a sam biznes obejmie usługę dostaw żywności Ele.me Alibaba, a także jej mapowanie.
  • Cainiao Smart Logistics – funkcję dyrektora będzie pełnił Wan Lin, a sama grupa skupiać się będzie na usługach logistycznych Alibaby.
  • Global Digital Commerce Group – dyrektorem generalnym będzie Jiang Fan; ta jednostka obejmuje międzynarodowe firmy e-commerce Alibaba, w tym AliExpress i Lazada.
  • Digital Media and Entertainment Group – dyrektorem generalnym jednostki będzie Fan Luyuan i obejmuje ona biznes streamingowy i filmowy Alibaby.

Już nie tylko AliEpress! Alibaba uruchomi w Europie kolejną witrynę

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button