PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Nowe zamówienie w Azji! Wietnamskie linie postawiły na Boeingi

Wprowadzenie nowych samolotów spowoduje znaczące zmiany we flocie Vietnam Airlines

Boeing dostarczy pięćdziesiąt samolotów 737 MAX liniom lotniczym Vietnam Airlines. Nowe samoloty znacznie zmienią flotę Vietnam Airlines, bowiem obecnie składa się ona głównie z samolotów Airbus, a nie Boeing.

Vietnam Airlines zamawia 59 samolotów Boeing

Linie lotnicze Vietnam Airlines planują zakup 50 samolotów Boeing 737 MAX. Plany zostały ogłoszone przez przedstawicieli przewoźnika w obecności przedstawicieli producenta podczas oficjalnej wizyty prezydenta Joe Bidena w Wietnamie.

Działania te są zgodne z naszą strategią rozwoju floty na lata 2025-2030 oraz z naszą wizją na rok 2035. Inwestycje w nowoczesne samoloty są kluczowe dla wsparcia rozwoju naszej rosnącej firmy – powiedział Dang Ngoc Hoa, przewodniczący zarządu Vietnam Airlines.

Czytaj też: Linie Vietnam Airlines wystawiły na aukcję trzy samoloty

Jak informuje portal Zdopravy, nowe wąskokadłubowe maszyny mają pomóc przewoźnikowi w rozwoju i poprawie jakości jego usług na trasach krajowych i w Azji. Linia lotnicza spodziewa się również niższego zużycia paliwa. Ich nowe samoloty MAX będą w stanie pokonać nawet 6 480 kilometrów na jednym tankowaniu.

Vietnam Airlines odnotowały silny powrót po pandemii, co częściowo jest wynikiem ożywienia rynku krajowego. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku linie lotnicze przetransportowały ponad 10 milionów pasażerów, co stanowi wzrost o 23,6% w porównaniu do tego samego okresu zeszłego roku. Również przychody linii lotniczych wyglądają obiecująco, ponieważ w pierwszej połowie tego roku prawie osiągnęły poziom sprzed pandemii, sięgając ponad 1,91 miliarda dolarów.

Zmiany we flocie

Wprowadzenie nowych samolotów spowoduje znaczące zmiany we flocie Vietnam Airlines. Obecnie składa się ona głównie z samolotów europejskiego Airbusa, których, zgodnie z dostępnymi źródłami, jest 79. W barwach wietnamskiego przewoźnika lata tylko 15 Boeingów.

Czytaj też: Niespodziewany sojusz USA i Wietnamu. Amerykanie mówią jasno o jego roli w wojnie handlowej

Jak informuje portal Zdopravy, Boeing otrzymał również zamówienie na model 737 MAX-8 od firmy leasingowej SMBC Aviation Capital. Amerykański producent dostarczy im 25 samolotów. Jeden z czołowych graczy na rynku leasingu ma teraz, wraz z najnowszym zamówieniem u amerykańskiego producenta, niedokończone zamówienie na łącznie 81 samolotów MAX.

Kolejny tydzień, kolejny Boeing. Przewoźnik odbiera dwusetną maszynę

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button