Fulfillment inwestuje w automatyzację. Nowy obiekt na Słowacji
W obu swoich placówkach Fulfillment zainstalował nowe maszyny do sortowania i pakowania
Firma Fulfillment Group, należąca do grupy FHB, inwestuje miliony w automatyzację. Jednym z elementów strategii jest otwarcie nowego centrum logistycznego o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych w słowackim Senec.
Fulfillment Group inwestuje w automatyzację
Firma Fulfillment, specjalizująca się w dostarczaniu usług logistycznych, inwestuje w automatyzację dwóch swoich placówek logistycznych na Słowacji. Firma wprowadziła już automatyzację w swoim centrum logistycznym w siedzibie głównej w Svätý Jur, a w sierpniu tego roku otworzyła nowy ośrodek Fulfillment o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych w Senec. Jak informuje portal Logistik Heute, przyczyną inwestycji w ostatnich miesiącach był ciągły wzrost firmy oraz wzrost liczby gotowych do wysłania przesyłek.
Czytaj też: Jak automatyzacja magazynów zmienia wizerunek e-sklepów spożywczych?
Musimy być przygotowani na wzrost liczby dostarczonych paczek i jednocześnie utrzymać dynamikę i obecny trend wzrostu firmy. Dlatego naturalnym rozwiązaniem długoterminowym jest wprowadzenie nowych technologii, rozbudowa zdolności magazynowych i usług, poprawa floty pojazdów oraz tworzenie nowych miejsc pracy na różnych poziomach – wyjaśnia Rastislav Tinák, PR i manager ds. marketingu w firmie Fulfillment by FHB Group.
Automatyzacja magazynów przy użyciu nowoczesnych technologii
W obu swoich placówkach Fulfillment zainstalował nowe maszyny do sortowania i pakowania. Na miejscu używa się „CVP Everest” od dostawcy Sparck Technologies do spersonalizowanych opakowań kartonowych, a także automatycznej linii „BVM Contex” od producenta maszyn BVM Brunner do opakowań foliowych. Dodatkowo firma zakupiła maszynę do pakowania „Priority Pack” od Sealed Air, która pakuje produkty w papierowe koperty z recyklingu i jednocześnie minimalizuje ruch towarów, zwiększając tym samym bezpieczeństwo transportu. Jako prototyp, firma używa również modelu „eComPack” od Mondi, który również służy do automatycznego pakowania produktów w papierowe koperty.
Jak informuje portal Logistik Heute, kolejnym etapem procesu realizacji zamówienia jest sortowanie według kraju dostawy, które w firmie odbywa się za pomocą automatycznych sorterów i robotów. Ich połączenie z liniami pakowania przyczynia się nie tylko do przyspieszenia procesu, ale także niemalże eliminuje błędy.
Czytaj też: Przełomowy czip Huawei. Chińczycy wymierzają policzek Stanom Zjednoczonym i obchodzą embargo
Oba centra logistyczne są wyposażone w wielopoziomowe regały pośrednie o pojemności kilkuset tysięcy pudełek, połączone z regałami paletowymi w dziale magazynowania i komisjonowania. Część magazynu jest sterowana przez sztuczną inteligencję, co ma zapewnić jak najbardziej efektywne przyjmowanie, przechowywanie i komisjonowanie. W ten sposób przesyłki mogą być dostarczane w ciągu od 24 do 48 godzin od złożenia zamówienia.
Maersk wprowadza automatyczny system sortowania oparty na AI