MorskiTransport
Gorące newsy

Grecki Neptune zamawia u Chińczyków nowe samochodowce

Obie jednostki Neptune Lines wyposażone zostaną w hybrydowe systemy energetyczne

Grecka firma żeglugowa Neptune Lines ogłosiła zamówienie dwóch nowoczesnych jednostek przewożących samochody, specjalnie zaprojektowanych do obsługi swoich krótkich tras morskich. Nowe samochodowce typu 4,200 CEU DF PCTC zostaną zbudowane w chińskiej stoczni Fujian Mawei, a ich planowany termin dostawy to 2026 rok.

Neptune Lines zamawia nowe samochodowce

W ramach Projektu Genesis grecka firma Neptune Lines planuje w ciągu najbliższej dekady powiększyć swoją flotę statków i zwiększyć pojemność ładunkową o 36% w porównaniu do obecnych jednostek w core fleet i redukcji emisji. Jak informuje portal Marine Link, w przypadku Neptune, nowe samochodowce są pierwszymi dwiema jednostkami z serii planowanych zamówień.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Neptune Lines (@nlneptunelines)

Neptune Lines nadal doskonali swoją wydajność środowiskową, wykorzystując najnowsze zaawansowane technologie, paliwa i skalowe ulepszenia. Jesteśmy zdeterminowani, aby napędzać przejście energetyczne w przemyśle żeglugowym, jednocześnie pozostając oddani dostarczaniu elastycznych i zaawansowanych rozwiązań odpowiadających na potrzeby naszych klientów i reagując błyskawicznie na ich żądania. Pozostajemy wierni naszej dewizie „Wake Forward” – mówi Craig Jasienski, CEO Neptune Lines.

Czytaj też: Co za olbrzym! Kolejny gigantyczny kontenerowiec dołącza do floty

Statki przyjazne dla środowiska

Jak informuje portal Marine Link, obie jednostki wyposażone zostaną w hybrydowe systemy energetyczne, zaprojektowane i zbudowane tak, aby wykorzystywać moc baterii do dostarczania mocy szczytowej. Statki będą posiadały podwójny system zasilania, umożliwiający korzystanie z LNG lub VLSFO jako paliwa w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Do napędu i efektywnego manewrowania jednostkami wykorzystywane będzie regulowane śmigło nośne z generatorami wałowymi oraz kilka sterów bocznych. Zainstalowana zostanie możliwość podłączenia do zasilania brzegowego, co pozwoli na połączenie z siecią portową, aby eliminować emisje podczas postoju. Projekt został opracowany we współpracy z firmą Deltamarin, a jednostki zostaną zaklasyfikowane przez DNV.

Czytaj też: Gospodarka Grecji szybko rośnie, ale tylko na moment

Ograniczanie emisji w żegludze stanowi kluczowy element globalnych wysiłków na rzecz ochrony środowiska. Sektor ten odgrywa istotną rolę w globalnym transporcie, jednak niesie ze sobą wyzwania związane z emisjami dwutlenku siarki (SO2), tlenków azotu (NOx) oraz dwutlenku węgla (CO2). Dlatego też wprowadzenie środków mających na celu redukcję tych emisji jest nie tylko konieczne, ale także pilne. Działania podejmowane w tym sektorze mają ogromne znaczenie dla przyszłych pokoleń i zdrowia naszej planety.

Pierwszy kontenerowiec napędzany metanolem już w Rotterdamie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button