PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
KolejowyTransport
Gorące newsy

Intercity zapowiada obniżki cen biletów! Wybory coraz bliżej

Zakres przecen jest dość szeroki i oscyluje między 1 a 239 zł

PKP Intercity planuje obniżki cen odcinkowych biletów miesięcznych na 20 trasach. Zgodnie z założeniem obniżkami objętych zostanie 930 odcinków, a przeciętna redukcja ceny wyniesie prawie 50 złotych. Największa zniżka sięgnie nawet 239 złotych, a 20% ze wszystkich obniżek przekroczy 100 złotych na bilecie.

PKP ogłasza obniżki cen biletów miesięcznych

PKP Intercity zapowiedziało znaczące obniżki cen okresowych biletów miesięcznych. W ten sposób krajowy przewoźnik chce zachęcić kolejnych podróżnych do transportu kolejowego. Spółka zdecydowała się na wprowadzenie zmian cenowych na 20 trasach. Efektem tego posunięcia jest obniżka cen na aż 930 odcinkach, a większość tych obniżek mieści się w przedziale od 20 do 239 złotych. W nadchodzących miesiącach będzie monitorowany wpływ tych obniżek na zwiększenie liczby pasażerów korzystających z usług PKP Intercity.

Stale pracujemy nad wzrostem popularności kolei w Polsce. Dzięki rekordowym obniżkom miesięcznych biletów odcinkowych chcemy przekonać pasażerów do regularnego korzystania z naszych usług np. podczas dojazdu do pracy. Upustami objęliśmy trasy łączące stolice większości regionów z mniejszymi ośrodkami miejskimi. Skala obniżek pozwoli nam na najbardziej konkurencyjną spośród innych przewoźników ofertę biletów okresowych – powiedział Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity S.A.

Intercity zapowiada obniżki cen biletów! Wybory coraz bliżej?
PKP Intercity

Czytaj też: PKP Intercity zakupi aż 46 nowych lokomotyw elektrycznych

Gratka dla podróżujących z wielu województw

Zakres przecen jest dość szeroki i oscyluje między 1 a 239 zł. Poziom obniżek zależy od dotychczasowych stawek oraz stopnia zapełnienia składów na wybranych trasach. Najbardziej zadowoleni z obniżek będąca mieszkańcy województw pomorskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego, gdzie przeceny na niektórych odcinkach sięgną nawet 60%. Natomiast w województwach dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim, mazowieckim, śląskim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim podróżujący mogą spodziewać się obniżek przekraczających 50%. Przewoźnik przekonuje, że celem tych przecen jest zwiększenie zainteresowania nową ofertą wśród pasażerów oraz wypełnienie składów, szczególnie w dni robocze, gdy zazwyczaj liczba podróżujących jest mniejsza.

Czytaj też: PKB Polski spadł najmocniej od 2020 rok. Ekonomiści: najgorsze minęło

Na 190 odcinkach trasy obsługiwanej przez PKP Intercity, przedział obniżek obejmuje zakres od 100 do 239 złotych. W przypadku kolejnych 206 odcinków, pasażerowie mogą spodziewać się obniżek z przedziału 50-99 złotych. Wyjątkowo korzystna obniżka cen będzie dostępna dla podróżujących między Słupskiem a Trójmiastem, gdzie bilet miesięczny będzie kosztował aż o 239 złotych mniej. Również na innych trasach wprowadzono znaczące przeceny, na przykład na odcinku Rzeszów GłównyPrzemyśl cena biletu okresowego spadła o 146 złotych, zaś trasa Skarżysko KamiennaKielce objęta jest przeceną w wysokości 117 złotych, podobnie zresztą jak na odcinku Olsztyn GłównyToruń, gdzie pasażerowie mogą liczyć na zniżkę rzędu 115 złotych. Najbardziej znaczący procentowy spadek cen biletów miesięcznych będzie na odcinku Skarżysko KamiennaSuchedniów, gdzie obniżka sięga 69%, co w przeliczeniu na złotówki daje cenę biletu obniżoną o 184 złote.

Rekord PKP Intercity. Sukces czy wynik monopolu na rynku?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button