KolejowyTransport

Intercity łączy lubelskie i poznańskie koziołki. Pojedzie nowy skład

IC Koziołek zapewnia trzecie połączenie PKP Intercity, które łączy Lublin z Poznaniem

Polski przewoźnik PKP Intercity wprowadza na tory nowy skład pociągu, który będzie kursować na trasie Lublin Główny – Poznań Główny. Nowy pociąg otrzymał nazwę IC Koziołek i zapewnia trzecie bezpośrednie połączenie między Lublinem a Poznaniem, oraz przyczynia się do poprawy oferty przewozowej dla mieszkańców obu miast.

Pociąg IC Koziołek będzie kursować na trasie Lublin – Poznań

Krajowy przewoźnik rozszerzył swoją ofertę o kolejny skład, który będzie podróżować między wschodnią a zachodnią częścią Polski. Pociąg IC Koziołek łączy Lublin z Poznaniem, ale w zatrzymuje się również w miastach takich jak Łódź, Tomaszów Mazowiecki, Radom, a także w miejscowościach Drzewica i Przysucha, które zostały ponownie wprowadzone do sieci połączeń przewoźnika po dłuższej przerwie.

Czytaj też: Intercity zapowiada obniżki cen biletów! Wybory coraz bliżej

Nowy skład rozpoczyna podróż z Lublina o godzinie 8:30 i dociera do Poznania o 14:50. Czas podróży z Lublina do Radomia wynosi 1 godzinę i 22 minuty, do Łodzi 3 godziny i 12 minut, a cała trasa zajmuje 6 godzin i 20 minut. Pociąg kursuje codziennie, a podróż jest obsługiwana przez elektryczny zespół trakcyjny typu FLIRT, który został wyprodukowany w siedleckiej fabryce Stadler Polska.

Nowe połączenie na linii wschód-zachód

W związku z nowym rozkładem jazdy obowiązującym od 3 do 27 września, IC Koziołek będzie potrzebować dodatkowych 17 minut na przebycie trasy, co oznacza, że wyjedzie z Lublina o 8:13. W tym okresie podróż do Radomia zajmie 1 godzinę i 24 minuty, a do Łodzi – 3 godziny i 29 minut. Ostatecznie, o godzinie 14:50, po upływie 6 godzin i 37 minut, pociąg dotrze na stację Poznań Główny.

Lubelskie koziołki spotkają się z poznańskimi. Nowe połączenie na linii wschód-zachód istotnie wpłynie na komfort podróży mieszkańców Lublina i okolic. Wschód Polski był przez wiele lat pomijany, ale to nareszcie się zmienia i region ma coraz więcej możliwości rozwoju. Lubelszczyzna ma wiele do zaoferowania – wspaniały krajobraz, architekturę i historię. To także dwa silne ośrodki akademickie i rosnący biznes. Mam nadzieję, że kolejne połączenia do Lublina przyczynią się do jego dalszego rozkwitu. Jako lublinianin szczególnie trzymam za to kciuki – powiedział Tomasz Gontarz, Wiceprezes Zarządu PKP Intercity.

IC Koziołek zapewnia trzecie połączenie PKP Intercity, które łączy Lublin z Poznaniem. W związku z tym skład dołączył do innych pociągów, takich jak IC Lubuszanin, który kursuje na trasie Lublin GłównyZielona Góra Główna, oraz IC Górski, który oferuje połączenie między Rzeszowem Głównym a Szczecinem Głównym.

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

Wprowadzone połączenie pociągu IC Koziołek to doskonały przykład na to, jak PKP Intercity działa na rzecz walki z prowincjonalizacją Lubelszczyzny. Nie ma bowiem powodu do tego, by Lublin nie był tak skomunikowany z innymi miastami jak np. Warszawa, Kraków, Katowice czy Trójmiasto. Takie inicjatywy to także dowód na to, że narodowy przewoźnik realnie podejmuje odpowiednie środki w kwestii wkluczenia transportowego w Polsce – powiedział Michał Moskal, Szef Gabinetu Politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów.

Intercity szykuje inwestycje w Poznaniu! Co planuje przewoźnik?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button