PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

DACHSER rozszerza działalność w północnej Francji

Firma postanowiła poszerzyć swoje możliwości składowania w dwóch nowych lokalizacjach

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu klientów na usługi transportowe i magazynowe w regionie, DACHSER rozszerza działalność w północnej Francji. Firma postanowiła poszerzyć swoje możliwości składowania w dwóch nowych lokalizacjach, a mianowicie w Arras i Étainhus.

Nowe magazyny DACHSER w północnej Francji

W regionie Hauts-de-France, DACHSER France otworzył nowy, obszerny magazyn o powierzchni około 20 000 metrów kwadratowych w miejscowości Arras, w północnej Francji. Nowy obiekt oferuje miejsce na aż 28 000 palet, co pozwala DACHSER na wsparcie klientów z różnych sektorów, w tym producentów i dystrybutorów zabawek oraz tekstyliów. Dzięki połączonym usługom transportowym i magazynowym, DACHSER umożliwia swoim klientom prowadzenie działalności importowej i eksportowej w Europie. Warto podkreślić, że oprócz efektywnego systemu magazynowania i usług o wartości dodanej, dostępne są również kompleksowe usługi celne, szczególnie ważne w kontekście eksportu do Wielkiej Brytanii.

Ponadto DACHSER France rozszerzył swoje działania o nowy obiekt w Normandii, dokładniej w miejscowości Étainhus. Ten nowy obiekt o powierzchni 6 000 metrów kwadratowych został zaprojektowany tak, aby pomieścić 4 500 palet i dysponuje magazynem o powierzchni 2 000 metrów kwadratowych. Klienci DACHSER mogą skorzystać z różnorodnych rozwiązań logistycznych dostępnych w Étainhus, obejmujących odbiór i wysyłkę przesyłek, a także magazynowanie i kompletację zamówień. Co ważne, oddział w Étainhus jest strategicznie połączony z globalną siecią DACHSER, korzystając z portu w Hawrze.

Czytaj też: Dachser uruchamia w pełni zautomatyzowany magazyn

DACHSER podbije Japonię?

DACHSER działa w regionie Normandii od ponad 35 lat. Pod koniec 2020 roku francuska filia firmy otworzyła nowy magazyn w Le Grand Quevilly, który znajduje się zaledwie 80 kilometrów od Étainhus. Firma nie zamierza jednak ograniczać się tylko do rynku europejskiego. W maju niemiecki gigant logistyczny podpisał umowę joint venture z japońską firmą Nishi-Nippon Railroad.

Powołana spółka, DACHSER Japan K.K., już pod koniec 2023 roku otworzy swoje pierwsze biuro w pulsującym sercu JaponiiTokio. Japońska spółka joint venture, jako integralna część globalnej sieci niemieckiej firmy, zapewni wiele usług transportowych. Oferta obejmować będzie transport lotniczy i morski, a także łączność z europejską siecią transportu drogowego niemieckiej firmy. Taki model działania pozwoli na realizację niezawodnych dostaw „od drzwi do drzwi”.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

DACHSER otwiera biura sprzedaży w Azji Południowo-Wschodniej

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button