E-commerceMagazyny

Amerykanie podbiją holenderski rynek e-commerce? Firma rozszerza działalność

Firma spodziewa się, że rozpocznie wysyłkę paczek z nowej lokalizacji jeszcze w lipcu tego roku

Globalna platforma do realizacji zamówień ShipBob rozszerza swoją działalność w Europie i wchodzi na rynek w Holandii. Firma uruchomi nowe centrum realizacji zamówień, które będzie piątą lokalizacją ShipBob w Europie. Firma spodziewa się, że rozpocznie wysyłkę paczek z nowej lokalizacji jeszcze w lipcu tego roku.

ShipBob otwiera centrum w Holandii

ShipBob to firma specjalizująca się w realizacji zamówień, założona w 2014 roku w Chicago. Od tego czasu firma pozyskała 330,5 miliona dolarów na inwestycje. Działa globalnie, dysponując siecią logistyczną składającą się z ponad 45 centrów realizacji zamówień w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Europie i Australii. Jak informuje portal Ecommerce News, teraz ShipBob otwiera swoją piątą lokalizację w Europie, a ściślej mówiąc otwiera centrum realizacji zamówień w Holandii. Ta nowa inwestycja firmy wynika z rosnącego popytu w regionie.

W miarę rozwoju naszej działalności w Wielkiej Brytanii i Europie w ciągu ostatnich 12 miesięcy, kolejnym logicznym krokiem było otwarcie centrum realizacji zamówień w Holandii. Holandia to doskonała lokalizacja dla marek, które chcą rozwijać swoją działalność w Europie. Znajduje się tam najbardziej ruchliwy port morski w Europie – Rotterdam, co ułatwia dostarczanie towarów od producentów. W pobliżu znajdują się dwa największe rynki e-commerce w Europie – Niemcy i Francja, dzięki czemu możemy łatwo dostarczać zamówienia do klientów w mniej niż w dwa dni – powiedział Enda Breslin, Dyrektor Generalny ds. Europy w firmie ShipBob.

Jak informuje portal Ecommerce News, nowe centrum realizacji zamówień ma rozpocząć działalność w lipcu. W ramach platformy ShipBob klienci będą mieli możliwość śledzenia na bieżąco poziomu stanów magazynowych w centrach realizacji zamówień. Dodatkowo, platforma dostarcza im informacje o zamówieniach oraz szczegóły dotyczące wysyłki we wszystkich lokalizacjach i kanałach sprzedaży.

Czytaj też: Rozwój rynku e-commerce w Polsce jest i będzie dynamiczny

Rozwój rynku e-commerce w Polsce

Tymczasem w przypadku Polski pandemia i związane z nią obostrzenia, w tym lockdowny, przyspieszyły rozwój e-commerce, zmuszając wiele sklepów do rozszerzenia swojej obecności w sieci. Chociaż wzrost ten już nieco zwolnił, perspektywy dla rynku wciąż są nastrajające. Według Strategy& Polska, w okresie od 2021 do 2027 wartość rynku e-commerce wzrośnie o aż 94 miliardy złotych. W ostatnich czasach rozwój rynku e-commerce w Polsce jest dodatkowo napędzany przez wysoką inflację, a klienci, pragnący znaleźć korzystne promocje, coraz częściej kierują swoje kroki do sieci. Jednak to nie tylko chcieć oszczędności popycha ich w tym kierunku, ale również innowacyjne technologie, które stale polepszają jakość doświadczeń zakupowych.

Sztuczna inteligencja obecnie ulega demokratyzacji, odmieniamy ChatGPT teraz przez każdy możliwy przypadek, natomiast algorytmy już bardzo długo pomagają nam, sklepom internetowym, klientom, dokonywać zakupów. Całe AI jest zaprzęgnięte do tego, żeby w efektywny sposób pomagać klientowi kontaktować się z marką. Natomiast teraz handel korzysta przede wszystkim z tego, żeby najlepiej dostosować cenę do konkurencji. Od dwóch lat przed pandemią nie mówiliśmy o cenach, mówiliśmy o sposobie dostawy, dyspozycji produktu, natomiast teraz, od półtora roku, szczególnie mocne reperkusje są cenowe, więc musimy się na tym skupić – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Jakub Gierszyński, prezes zarządu apteki internetowej Melissa i członek zarządu sieci aptek stacjonarnych Zdrowit.

Czytaj też: Rewolucja cyfrowa: Do 2030 roku wszyscy na świecie mają mieć dostęp do internetu

Wartość e-commerce we Włoszech bije rekordy, ale spowalnia 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button