LotniczyTransport

Lufthansa wprowadza lżejsze siatki. Zaoszczędzi 140 ton paliwa

Nowe siatki wykonane są ze specjalnego włókna z surowców odnawialnych

Lufthansa Cargo chce zaoszczędzić 140 ton paliwa rocznie, stosując lżejsze siatki zabezpieczające dla przewożonych ładunków. Niemiecki operator jest pierwszym, który w celu ograniczenia emisji stosuje specjalne siatki z włókna o wadze około połowy konwencjonalnych siatek.

Lufthansa Cargo wykorzystuje lżejsze siatki

Redukcja emisji i wydajność paliwowa odgrywają coraz większą rolę w operacjach lotniczych. Linie lotnicze inwestują w nowe technologie oraz lżejsze wyposażenie kabin pasażerskich, dzięki czemu oszczędzają paliwo lotnicze. Jednak wiele do zrobienia jest także na rynku lotniczych przewozów cargo. Oczywiście wysoka ładowność to podstawa przy tego typu operacjach, więc przewoźnicy nie chcą zmniejszać wolumenu przewozów. Są jednak inne sposoby na zmniejszenie wagi samolotu cargo.

Na innowacyjny pomysł wpadła Lufthansa Cargo, która wprowadza nowe, lżejsze siatki transportowe do zabezpieczania palet z ładunkami. Nowe siatki wykonane są ze specjalnego włókna z surowców odnawialnych. Dzięki wysokiej wytrzymałości na rozciąganie ważą od dziewięciu do jedenastu kilogramów, czyli o połowę mniej od konwencjonalnych siatek wykonanych z poliestru. Dzięki nowym siatkom Lufthansa Cargo planuje zaoszczędzić rocznie około 140 ton paliwa i zredukować emisje o 440 ton CO2.

Lufthansa Cargo

Czytaj też: Lufthansa znacząco podnosi pensje stewardes. I to bez strajku!

Ograniczenie emisji i wydajność paliwowa

Dzięki mniejszej wadze siatki będą również łatwiejsze w obsłudze, bez uszczerbku dla jakichkolwiek technicznych wymogów bezpieczeństwa. Siatki noszą nazwę „Pallet Net Zero” i są produkowane przez firmę AmSafe Bridport. Niemiecki przewoźnik będzie z nich korzystać za pośrednictwem swojej spółki zależnej Jettainer. Lufthansa Cargo twierdzi, że jest pierwszą linią lotniczą, która zastosowała lżejsze siatki zabezpieczające przewożone ładunki.

Dorothea von Boxberg, prezes zarządu i dyrektor generalny Lufthansa Cargo, stwierdziła, że zastosowanie lekkich siatek transportowych to kolejny krok na drodze operatora do zmniejszenia emisji CO2. Oddział frachtu lotniczego niemieckiego giganta lotniczego postawił sobie za cel zmniejszenie o połowę emisji CO2 do 2030 roku.

Transportujemy towary na całym świecie i na całym świecie czujemy się jak w domu. Dlatego globalna odpowiedzialność i zrównoważone, przyszłościowe działania są częścią naszego DNA. Naszym celem na rok 2050 jest osiągnięcie 100-procentowej neutralności pod względem emisji CO2 w powietrzu. Na ziemi chcemy osiągnąć ten cel już w 2030 roku – powiedziała von Boxberg.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Niemiecki przewoźnik uruchomił połączenie cargo z Wietnamem

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button