PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny
Gorące newsy

W Niepołomicach oddano nowy obiekt logistyczny. Wsparcie dystrybucji w Europie i Japonii

W podkrakowskich Niepołomicach oddano nowy obiekt logistyczny. Centrum dystrybucyjne znajduje się obok fabryki Royal Canin, międzynarodowego producenta karmy dla kotów i psów. 

W Niepołomicach oddano nowy obiekt logistyczny Royal Canin 

W Niepołomicach w województwie małopolskim ukończono budowę centrum logistycznego dla Royal Canin. Producent artykułów spożywczych dla zwierząt domowych zwiększa swoją obecność na polskim rynku. Magazyn został zlokalizowany w pobliżu fabryki. Prawie 26 tys. mkw. przeznaczono do realizacji działań dystrybucyjnych. Usługi logistyczne będzie realizować operator FM Logistic.

Zobacz także: Centrum logistyczne w Sycowie zostanie rozbudowane

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Zaletą lokalizacji jest niewielka odległość od Krakowa. W sąsiedztwie parku znajduje się autostrada A4.

Agnieszka Sadowska, dyrektor łańcucha dostaw CNE w Royal Canin Dystrybucja przekazała, że dzięki dogodnej lokalizacji realizowanie operacji przychodzących i wychodzących będzie gwarantować nieprzerwane dostawy, co przełoży się na wysoką sprawność działania. Jak przekazano, fabryka Royal Canin obsługuje 24 rynki. Nowa inwestycja ma wspierać rozwój nie tylko w Europie, ale również m.in. w Japonii.

Zobacz także: Czterodniowy tydzień pracy chwalą zarówno pracownicy, jak i pracodawcy

Anna Galas, Senior Business Development Director w FM Logistic poinformowała, że na terenie obiektu w Niepołomicach znalazło pracę 60 pracowników. FM Logistic ma świadczyć usługi typu in-house, obsługujące fabryczny magazyn wyrobów gotowych i dystrybucję na rynek polski, czeski i słowacki, a także usługi dodane, takie jak co-packing czy sampling przy zachowaniu standardów klienta.

Magazyn z certyfikacją BREEAM

Budowę obiektu rozpoczęto w maju 2022 roku. Wówczas zwracano uwagę na wzrost popytu i rosnące potrzeby w zakresie magazynowania Royal Canin. Obiekt został wybudowany przez firmę Logicor. Projekt opracowało studio architektoniczne Kwadrat, a generalnym wykonawcą był Atlas Ward Polska. Obiekt ma spełniać wymagania w ramach certyfikacji BREEAM na poziomie „Very Good”. Na terenie obiektu zainstalowano panele fotowoltaiczne, oświetlenie LED, stacje ładowania samochodów elektrycznych, submetering mediów oraz system efektywnego recyklingu wody.

Michał Ptaszyński, Country Manager Poland w Logicor mówi o realizacji:

Mamy przyjemność ogłosić zakończenie realizacji naszego projektu dla Royal Canin w Niepołomicach. Nieruchomość będzie wykorzystywana zarówno dla potrzeb produkcji, jak i dystrybucji rynkowej na skalę światową. Współpraca z Royal Canin to przykład naszej strategii długoterminowego partnerstwa, której rezultatem jest zapewnienie elastycznej i wysoce certyfikowanej powierzchni biznesowej dla naszych Klientów.

Panattoni wchodzi do Austrii! Zapowiedziano projekt!

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button