LotniczyTransport

Niemiecki przewoźnik uruchomił połączenie cargo z Wietnamem

Lufthansa Cargo przekazała, że połączenia do Hanoi będą obsługiwane przez AeroLogic

Lufthansa Cargo podwoiła zdolność przewozową frachtowców do Wietnamu, dodając dwa nowe połączenia do Hanoi. Decyzja przewoźnika jest odpowiedzią na zwiększony popyt na lotnicze usługi cargo w Wietnamie, spowodowany tym, że międzynarodowe firmy dywersyfikują zaopatrzenie z dala od Chin.

Lufthansa Cargo uruchamia połączenia do Hanoi

Lufthansa Cargo przekazała, że połączenia do Hanoi będą obsługiwane przez AeroLogic, spółkę joint venture z DHL Express, przy użyciu Boeingów 777 cargo. Pierwszy lot do stolicy Wietnamu wyruszył z centrum Lufthansy we Frankfurcie na początku listopada i zatrzymał się w Bombaju w Indiach. Lufthansa jest jedyną linią lotniczą, która łączy Hanoi i Frankfurt.

Lufthansa Cargo obsługuje już samoloty cargo dwa razy w tygodniu do Ho Chi Minh City, największego miasta i centrum produkcyjnego w kraju. Nowa trasa jest odpowiedzią na rosnący wolumen eksportu, zwłaszcza elektroniki, części samochodowych i odzieży, z Wietnamu do Europy. Duży samolot ma maksymalną ładowność 103 ton i może przewozić 27 kontenerów na głównym pokładzie i 10 standardowych palet w dolnej ładowni.

AeroLogic obsługuje pięć frachtowców 777 w imieniu Lufthansy Cargo, która zasadniczo czarteruje samoloty od DHL, sprzedaje pojemność i otrzymuje przychody. Dodanie Hanoi do siatki połączeń Lufthansy Cargo jest częścią działań, mających na celu zwiększenie częstotliwości i liczby połączeń w Azji, w tym do Seulu w Korei Południowej i Hongkongu.

Czytaj też: Lufthansa znacząco podnosi pensje stewardes. I to bez strajku!

Wietnam to szybko rozwijający się rynek

Zagraniczni przewoźnicy dominują na rynku lotniczych przewozów towarowych w Wietnamie. Lokalny startup wspierany przez bogaty konglomerat detaliczny niedawno zrezygnował z planów zostania pierwszym krajowym przewoźnikiem towarowym po tym, jak popyt na przewozy zmalał latem, i napotkał problemy z uzyskaniem licencji na prowadzenie działalności. Wietnamskie linie lotnicze Vietnam Airlines i Vietravel Airlines poinformowały, że planują rozpocząć działalność w zakresie przewozów towarowych w najbliższej przyszłości.

Dzięki naszemu połączeniu frachtowemu do Ho Chi Minh City jesteśmy od 2015 roku ściśle związani z rynkiem wietnamskim. Wraz z otwarciem naszej stacji w Hanoi na północy kraju, a tym samym w korzystnej lokalizacji względem autostrady gospodarczej do Azji Północnej i Południowo-Wschodniej, idealnie uzupełniamy naszą ofertę transportową dla naszych klientów o kolejne bezpośrednie połączenie z Frankfurtem, a tym samym również z naszą europejską i globalną siecią. Nasza sieć rozwija się o częstotliwości i kierunki na bardzo pożądanych trasach, w tym Hanoi, Seulu i Hongkongu. Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą ofertę wysokiej jakości usług dla naszych klientów o połączenie z gospodarką – podkreśla Ashwin Bhat, dyrektor handlowy Lufthansa Cargo.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Bardzo dobry kwartał Lufthansy. Prawie podwojono zeszłoroczny wynik

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button