DrogowyIntermodalnyTransport

Znany arabski przewoźnik drogowy wchodzi na polski rynek

TruKKer to największy przewoźnik transportu lądowego w regionie MENA (Bliski Wschód i Afryka Północna)

Arabski TruKKer, największy przewoźnik transportu lądowego w regionie MENA (Bliski Wschód i Afryka Północna), rozszerza swój obszar operacyjny i wchodzi do Polski i Kazachstanu, aby dalej rozwijać ruch z Turcji do krajów UE i CIS.

TruKKer wchodzi do Polski i Kazachstanu

Arabska firmaTruKKer jest liderem w cyfryzacji przepływów towarowych na kluczowych szlakach handlowych w regionie MENA (Bliski Wschód i Afryka Północna) i ma również silną pozycję w Turcji, gdzie koncentruje się na regionalnych trasach długodystansowych. We wrześniu firma pozyskała 100 mln dolarów w ramach finansowania serii C dzięki Investcorp, dużej firmie private equity z aktywami o wartości ponad 40 mld dolarów. Teraz TruKKer ogłosił, że rozszerza swój obszar operacyjny i wchodzi do Polski i Kazachstanu.

Polska i Kazachstan znajdują się w strategicznym położeniu wzdłuż szlaków Eurazji. Dogodny transport w Polsce, niskie koszty frachtu i wysoki wskaźnik wydajności logistycznej (28. miejsce na świecie), stwarzają platformie TruKKer korzystne warunki dostępu do europejskich dostaw. Kazachstan pełni rolę układu krążenia i centrum regionalnego dla okolicznych gospodarek – zasilany przez swoje arterie handlowe rozsiane po Europie Wschodniej, Zachodniej i Azji Środkowej – mówi Gaurav Biswas, założyciel i dyrektor generalny TruKKer.

Działalność platformy w Turcji zostanie rozszerzona o obsługę linii cargo w Kazachstanie iw Polsce, co wesprze realizację ogólnej strategii rozwoju ruchu do krajów UE i CIS. Hakan Arikan, dyrektor regionalny TruKKer na CIS i Europę Wschodnią podkreślił, że oddziały firmy w Polsce i Kazachstanie stworzą dodatkową infrastrukturę i pomogą sprawniej obsługiwać klientów w obu lokalizacjach.

Już teraz obsługujemy aktywne przewozy na rynkach MENA. Możliwości na trasach UE i CIS są ekscytujące i planujemy współpracować z rynkami cyfrowymi, a także inwestować w regionie, podczas gdy UE stoi przed pewnymi wyzwaniami gospodarczymi. Planujemy zbudować silny biznes w czasie kryzysu – stwierdził Pradeep Mallavarapu, współzałożyciel i dyrektor techniczny TruKKer.

Czytaj też: Popularna sieć sklepów spożywczych buduje nowe centrum dystrybucyjne w Rzeszowie

Dobra reputacja w regionie MENA

Platforma TruKKer koncentruje się na digitalizacji wysoce rozdrobnionych dostaw transportowych zlecanych przez właścicieli ładunków za pośrednictwem pośredników, internetowych platform frachtowych i spedytorów. Sieć opiera się na kompatybilności dokumentów cyfrowych i integracji z innymi podmiotami cyfrowymi, oraz wykorzystaniu szlaków logistycznych w celu zwiększenia kontroli dostaw i uczynienia transportu bardziej responsywnym.

Dla nas wejście na nowe rynki poprzedzają dwa działania. Jednym z nich jest dostosowywanie rozwiązań do potrzeb regionu, a drugim intensywne badania rynku skoncentrowane na szlakach transportowych – dodaje Gaurav Biswas.

Cyfrowa sieć towarowa TruKKer osiągnęła ważne kamienie milowe ESG. TruKKer osiągnął 40-procentowy wzrost w liniach regularnych GCC, a oprócz inwestycji na nowych rynkach, grupa inwestuje również w poprawę warunków pracy kierowców.

TruKKer osiągnął czterdziestoprocentowy wzrost na swoich stałych trasach w GCC. Wraz z inwestycją na nowych rynkach, Grupa inwestuje również w poprawę warunków pracy kierowców. Firma zajmuje wiodącą pozycję w Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Egipcie i sąsiednich krajach arabskich oraz ma ugruntowaną obecność w Turcji, obsługując ponad 45 tys. ciężarówek w całym regionie.

Czytaj też: W Arabii Saudyjskiej powstaje najnowocześniejsze miasto świata

Stadler przenosi produkcję Flirtów z Białorusi do Polski

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button