E-commerceInfo z rynkuIntralogistykaTransport

Maersk otwiera pierwsze Zintegrowane Centrum Logistyczne w Dubaju

Maersk Kanoo UAE, integrator logistyki kontenerowej, zainaugurował swoje pierwsze Zintegrowane Centrum Logistyczne w Jafzie, wiodącym centrum handlowo-logistycznym DP World.

Zintegrowane Centrum Logistyczne w Dubaju

Zintegrowane Centrum Logistyczne Maersk zostało zainaugurowane przez Richarda Morgana, regionalnego dyrektora zarządzającego Maersk West & Central Asia oraz Christophera Cooka, dyrektora zarządzającego Maersk UAE, w obecności czołowych klientów Maersk W&D w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Żegluga oceaniczna oraz logistyka i dystrybucja towarów przychodzących były tradycyjnie dzielone pomiędzy wiele podmiotów w tym regionie, co skutkowało złożonymi wymaganiami logistycznymi. Dzięki nowemu Zintegrowanemu Centrum Logistycznemu w Dubaju Maersk robi ważny krok w kierunku stworzenia prawdziwie zintegrowanego rozwiązania dla swoich klientów, w ramach którego klienci uzyskają dostęp do wielu usług logistycznych w jednym okienku, nie tylko w odniesieniu do towarów przywożonych i wywożonych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale także z innych krajów Bliskiego Wschodu, dla których Dubaj stanowi bramę do światowego handlu – stwierdziła firma w oświadczeniu.

Obiekt będzie wyposażony w panele słoneczne na dachu, które zaspokoją całkowite zapotrzebowanie na energię elektryczną niezbędną do funkcjonowania. Produkcja czystej energii w wysokości 434 MWh/rok z tej instalacji ograniczy emisję dwutlenku węgla o ponad 1700 ton w ciągu 10 lat, co jest równoważne obniżeniu emisji dwutlenku węgla, jakie można osiągnąć sadząc ponad 70 000 sadzonek drzew w ciągu 10 lat.

Czytaj też: W reakcji na sankcje Maersk dostarczy do Białorusi wyłącznie lekarstwa i żywność

Zintegrowane Centrum Logistyczne Maersk będzie wyposażone w nowoczesne systemy

Zintegrowane Centrum Logistyczne Maersk w Dubaju będzie uzupełnieniem istniejącej globalnej sieci ponad 250 magazynów, obejmujących 1,5 miliona metrów kwadratowych w 50 krajach, z których 85 otwarto tylko w 2021 r. Obiekt będzie obsługiwał różne rodzaje towarów z różnych sektorów, takich jak między innymi petrochemia, handel detaliczny i styl życia, towary szybkozbywalne (FMCG), technologia i motoryzacja. Obiekt ma strategiczną lokalizację i bliskie połączenie z portem morskim i lotniskiem Al Maktoum. Umożliwi to obsługę klientów wymagających przeładunku lotniczego oraz tych, którzy przewożą ładunek drobnicowy (LCL).

Obiekt będzie działał w oparciu o najnowocześniejszy system zarządzania magazynem, który wdraża nowoczesne technologie i rozwiązania cyfrowe umożliwiające efektywne zarządzanie zapasami, śledzenie towarów na poziomie jednostki oraz oferuje bogate pulpity nawigacyjne zapewniające lepszą widoczność i głębszy wgląd w sytuację. Na przykład, dzięki zaawansowanym rozwiązaniom do zarządzania datami ważności, straty w branży FMCG można zredukować do zera, budując w ten sposób przewagę konkurencyjną kosztową dla klientów Maersk – stwierdziła firma.

Zintegrowane Centrum Logistyczne Maersk ma wspierać istniejące usługi, w tym żeglugę oceaniczną, transport lądowy, odprawy celne, logistykę kontraktową oraz rozwiązania dla handlu e-commerce. Firma przekonuje, że klienci korzystający ze zintegrowanych rozwiązań firmy Maersk odniosą korzyści wynikające z ograniczenia liczby operacji przekazania ładunku na całej trasie jego przewozu, co potencjalnie doprowadzi do skrócenia czasu realizacji, zwiększenia widoczności, lepszej kontroli i przewidywalności ich łańcuchów dostaw.

Czytaj też: Polski design na Expo 2020 w Dubaju

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button