PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceTransport
Gorące newsy

Czy dzięki zakupowi Roadie UPS zdominuje rynek e-commerce?

Korporacja UPS kupiła aplikację Roadie. Tym samym firma wchodzi na rynek dostaw tego samego dnia (ang. same day delivery). Roadie ma sieć 200 000 kierowców crowdsourcingowych, którzy za pośrednictwem platformy zgłaszają swoją gotowość do przewiezienia danego towaru. Czy branża kurierska zostanie całkowicie zdominowana przez UPS?

Roadie – potęga crowdsourcingu

United Parcel Service Inc. wyraziło zainteresowanie kupnem platformy Roadie, która łączy ze sobą konsumentów z lokalnymi kierowcami, którzy dostarczają przesyłki w tym samym dniu, w którym nastąpił zakup. Zakup zostanie sfinalizowany w czwartym kwartale roku. Kierowcy pracujących dla Roadie wykorzystują własne pojazdy do realizacji zleceń. Tym samym Roadie uzupełni lukę w ofercie UPS. Niezależni kierowcy dostarczą w ten sam dzień produkty szybko się psujące. Roadie zachowa własną markę, a towary transportowane za pośrednictwem platformy nie będą wykorzystywać sieci United Parcel Service Inc. W oświadczeniu UPS podaje, że:

Roadie często świadczy usługi dla przesyłek, które nie są kompatybilne z siecią UPS ze względu na ich rozmiar i łatwo psujący się charakter, a często dlatego, że znajdują się one w torbach na zakupy bez opakowania wymaganego do przemieszczania się przez system UPS.

Prawdą jest, że UPS stawia szereg wymagań dotyczących przesyłek. Ograniczenie ich poprzez platformę Roadie sprawi, że usługa kurierska będzie łatwiej dostępna, a skorzystanie z niej nie będzie wymagało zakupu specjalnego opakowania. Artykuły spożywcze takie jak jajka czy mleko zostaną wysłane bezpośrednio w torbie na zakupy.

Zobacz również: UPS prezentuje ambitne cele finansowe i środowiskowe

Sposób na kryzys w transporcie?

Przed sezonem świątecznym wzmaga się konkurencja na rynku e-commerce. Firmy konkurują czasem dostawy oraz ofertą dotyczącą zróżnicowania przesyłek. Zakup platformy Roadie przez giganta branży kurierskiej ugruntuje jego pozycję jako lidera rynku. Dzięki przejęciu aplikacji korporacja zwiększy swoje możliwości logistyczne. Siłą Roadie jest przede wszystkim krótki czas dostawy i brak wymagań dotyczących opakowań. Lokalni kierowcy zgłaszają swoją gotowość do przewiezienia przesyłki, dysponując danym środkiem transportu. Cały proces odbywa się więc zdalnie.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button