PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Bardzo dobry kwartał Lufthansy. Prawie podwojono zeszłoroczny wynik

Grupa Lufthansa opublikowała wstępnie wyniki finansowe. Okazuje się, że zgodnie z danymi szacunkowymi w trzecim kwartale tego roku niemiecki przewoźnik osiągnął przychody na poziomie 10,1 mld euro wobec 5,2 mld euro w roku ubiegłym.

Lufthansa – dobre wyniki finansowe pomimo letniego kryzysu 

Jak podano, w okresie od lipca do września 2022 roku odnotowano niemal podwojenie się przychodów, pomimo sporych problemów w branży. Strajk personelu naziemnego, a następnie pilotów sparaliżował ruch lotniczy i przyczynił się do decyzji o anulacji tysięcy rejsów. Oprócz strat, jakie zostały poniesione wskutek niezrealizowania połączeń, doszły również odszkodowania dla pasażerów. Według oświadczenia linii lotniczej wpływ strajków obniżył zarobki Grupy o około 70 milionów euro. Niemniej jednak finalnie udało się utrzymać przychody na względnie wysokim poziomie.

Zobacz także: Lufthansa zwiększy zatrudnienie o 20 tysięcy nowych pracowników

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Trzeci kwartał był trudny, ale przyniósł dobre rezultaty

Trzeci kwartał roku zazwyczaj bywa najbardziej dochodowym okresem ze względu na wakacyjne miesiące. W przypadku Grupy dobre wyniki związane są także z obecną sytuacją w zakresie rezerwacji, która jest poparta silnym popytem na podróże lotnicze w pozostałych miesiącach roku.

Grupa Lufthansa to grupa lotnicza działająca w skali globalnej. Opiera się na trzech głównych filarach: Network Airlines – Lufthansa (LH), Swiss International Air Lines (LX), Austrian Airlines (OS), Brussels Airlines (SN) – Eurowings (EW) oraz Aviation Services.

Analizując wstępne wyniki lotnicze Grupy widać, że linie lotnicze zwiększyły przepustowość, szczególnie pod względem liczby dostępnych miejsc. Najlepszy wynik odnotowała sama Lufthansa (LH), która prawie podwoiła swoją przepustowość pod względem miejsc w 2022 roku.

Zobacz także: Trwa Zjazd Komunistycznej Partii Chin. Jakich decyzji można oczekiwać?

Przedstawienia ostatecznych wyników kwartalnych można oczekiwać 27 października. Biorąc pod uwagę szacunki za trzeci kwartał, Grupa Lufthansa podwyższyła swoje prognozy zysków i przepływów pieniężnych w 2022 roku. Jednak już teraz szacuje się, że w tym roku wynik operacyjny przekroczy poziom miliarda euro. Warto zaznaczyć, że na początku roku prognozowano wynik na poziomie ok. 500 milionów euro.

Oferta Lufthansy odrzucona przez włoski rząd! Kto przejmie ITA Airways?

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button