PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Kolejna dostawa Airbusa. Samolot A350 trafił do Brazylii

Przewoźnik planuje wykorzystać A350 do zastąpienia starzejących się A330-200

Brazylijskie linie lotnicze Azul Linhas Aéreas Brasileiras (AD) powitały we flocie nowy samolot Airbus A350. To druga taka maszyna we flocie przewoźnika. Azul chce, aby nowe Airbusy zastąpiły starzejące się A330. Przewoźnik złożył również niedawno zamówienie na nowe samoloty Airbus A330neo.

Brazylijskie linie Azul otrzymały drugi samolot Airbus A350

Brazylijskie linie lotnicze Azul otrzymały swój pierwszy samolot Airbus A350 we wrześniu. Maszyna została zaprojektowana do przewozu 334 pasażerów i obsługuje połączenia z Viracopos Campinas International Airport (VCP) do Orlando International Airport (MCO). Drugi samolot będzie mile widzianym dodatkiem, bowiem brazylijski przewoźnik planuje wykorzystać A350 do zastąpienia starzejących się A330-200. Azul chce zapewnić pasażerom niedrogie i częstsze usługi lotnicze na słabo obsługiwanych trasach w całej Brazylii.

Linia ma nadzieję wykorzystać nowy samolot do swoich unikalnych operacji międzynarodowych. Samolot posiada system rozrywki pokładowej (IFE) Panasonic eX3. Wszyscy pasażerowie na pokładzie A350 będą mogli korzystać z 16-calowych dotykowych ekranów multimedialnych. Dodatkowo, wszystkie fotele posiadają porty USB przy ekranie, co umożliwi podróżnym ładowanie swoich urządzeń podczas lotu.

Ponieważ w Brazylii i na całym świecie rośnie zapotrzebowanie na podróże, linie lotnicze będą starały się utrzymać swoją pozycję na rynku. Na początku roku Azul posiadał co najmniej 34% rynku, zajmując pozycję największego przewoźnika w Brazylii. Jednak LATAM Airlines Group depcze przewoźnikowi po piętach, posiadając około 30% udziału w rynku.

Czytaj też: Nowy Airbus A330neo uszkodzony! Samolot uderzył w budynek

Azul zamawia nowe samoloty Airbus A330neo

Kilka tygodni temu brazylijski przewoźnik zamówił również trzy nowe samoloty Airbus A330neo. Nowe maszyny powiększą obecną flotę pięciu istniejących A330-900.

To zamówienie oznacza dla nas kolejną generacyjną odnowę samolotów. Wymiana ich na bardziej paliwooszczędne samoloty jest dla nas bardzo ważna w podążaniu w kierunku bardziej zrównoważonych podróży lotniczych – powiedział szef Azul, John Rodgerson.

Azul wykorzystuje samoloty A330neo głównie do lotów z Campinas na Florydę i do Lizbony. Przewoźnik dodał pierwszy A330neo do swojej floty w 2019 roku i obecnie posiada łącznie dwanaście A330, w tym starsze modele A330-200. Airbus ma obecnie łącznie 275 zamówień na samoloty A330neo, w zdecydowanej większości na wersję -900.

Azul Linhas Aéreas

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Airbus dostarczył kolejny samolot. Trafił na… Grenlandię

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button