MorskiTransport

Euroseas kupi dwa kontenerowce za 37 milionów dolarów

Operator kontenerowców Euroseas poinformował we wtorek, że zgodził się na zakup kontenerowców M/V Seaspan Manila i M/V Seaspan Melbourne. Euroseas kupi dwa kontenerowce średniej wielkości o pojemności 4 250 TEU każdy, zbudowane odpowiednio w 2007 i 2005 roku. Łączna cena nabycia statków wyniesie 37 mln dolarów.

Euroseas kupi dwa kontenerowce

Euroseas kupi dwa kontenerowce o pojemności 4250 TEU za 37 mln dolarów i przejmie również istniejące umowy czarterowe statków, a obie akwizycje zostaną początkowo sfinansowane ze środków własnych spółki.

Mamy przyjemność ogłosić nabycie M/V Seaspan Manila i M/V Seaspan Melbourne, dwóch kontenerowców pośrednich zbudowanych odpowiednio w 2007 i 2005 r., wraz z ich istniejącymi umowami czarterowymi na okres około dwóch lat i trzech kwartałów. Oczekuje się, że te kontrakty czarterowe przyniosą ponad 20 mln dolarów EBITDA, co spowoduje, że do końca okresu czarteru koszty utrzymania tych statków osiągną poziom cen złomu, a jednocześnie znacząco zwiększą naszą rentowność – przekazał Aristides Pittas, prezes i dyrektor generalny Euroseas.

Ponadto, w zależności od sytuacji rynkowej po zakończeniu czarterów na początku 2025 r., możemy odnieść znaczące dodatkowe korzyści, jeżeli rynki kontenerowców utrzymają się nawet tylko na historycznie przeciętnym poziomie. Jak już informowaliśmy w przeszłości, nasza strategia rozwoju floty koncentruje się na przejęciach o niskim profilu ryzyka oraz na naszym programie budowy nowych statków – dodał Pittas.

Czytaj też: Pierwszy na świecie bezemisyjny kontenerowiec Yara Birkeland Christened

Kontenerowce zasilą flotę Euroseas

M/V Seaspan Manila ma zostać dostarczony do Euroseas w lipcu 2022 r. i ma podpisaną umowę czarterową do lutego 2025 r. ze stawką 20 250 dolarów dziennie do kwietnia 2024 r., a następnie w oparciu o indeks CONTEX z dolną granicą 13 000 dolarów dziennie i górną 21 000 dolarów dziennie do końca okresu czarteru. Statek M/V Seaspan Melbourne ma zostać dostarczony spółce w czerwcu 2022 r., a umowa czarterowa została zawarta do marca 2025 r. ze stawką 19 000 dolarów za dzień.

Gdy Euroseas kupi dwa kontenerowce, będzie dysponował flotą osiemnastu kontenerowców na wodzie oraz programem budowy nowych siedmiu kontenerowców dowozowych, których ukończenie planowane jest między pierwszym kwartałem 2023 r. a drugim kwartałem 2024 r.

Rozszerzymy w ten sposób naszą obecność w sektorze i umacnimy naszą pozycję jako głównej amerykańskiej spółki notowanej na giełdzie, skupiającej się na statkach feederowych i pośrednich – dodał Pittas.

Czytaj też: Wenezuelczycy szukają tankowców do przewozu ropy, licząc na zniesienie sankcji

Kalifornijski start-up zaprezentował bezemisyjny wodolot kontenerowy

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button