DrogowyTransport

Trucksters zelektryfikuje logistykę dalekobieżną z Hiszpanii

Trucksters obecnie działa w Holandii, Niemczech, Belgii, Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii

Hiszpańska firma transportowa Trucksters zakończyła rundę finansowania Serii B o wartości 33 milionów euro i ogłosiła plany elektryfikacji części swojej usługi długodystansowego transportu towarowego. Wśród nowych inwestorów znajdują się Continental, Volvo oraz Europejski Bank Inwestycyjny.

Trucksters planuje elektryfikację

Trucksters oferuje usługi długodystansowego transportu towarowego za pomocą systemu wymiany ciężarówek, opartego na sztucznej inteligencji i Big Data oraz chce być jedną z pierwszych firm w Europie, która przestawi się na elektryczne ciężarówki. Hiszpańska firma planuje, że do końca 2023 roku przynajmniej jedna z obsługiwanych przez nią tras będzie w 100% elektryczna. Jak informuje portal Electrive, firma zakończyła rundę finansowania, w ramach której do obecnych inwestorów, takich jak niemiecki fundusz Amplifier VC oraz hiszpańskie fundusze BigSur Ventures, Bonsai Partners, Kibo Ventures, The Valley VC oraz międzynarodowy fundusz Metavallon VC, dołączyli także Continental, Volvo i Europejski Bank Inwestycyjny. Według firmy, finansowanie ze strony Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EIB) zostało udzielone w ramach programu Europejskiego InvestEU.

Niespełna 33 miliony euro, które zostały teraz zebrane, powinny umożliwić firmie realizację części swoich celów strategicznych, w tym elektryfikację tras, co mogłoby uczynić Trucksters pierwszą firmą w Europie, która transportuje towary po zelektryfikowanych trasach długodystansowych – stwierdzono oświadczeniu firmy.

Firma planuje również wzmocnienie swojego zespołu IT i zarządzającego oraz otwarcie nowych międzynarodowych korytarzy.

Czytaj też: Sieć handlowa przestawia flotę na ciężarówki elektryczne

Finansowanie transformacji

Założona w 2018 roku firma już w marcu 2022 roku zakończyła rundę finansowania Serii A o wartości 14,3 miliona euro. Istotą działalności firmy jest „innowacyjny system przekazywania”, który głównie obsługuje duże firmy. Obecnie baza klientów obejmuje ponad 600 międzynarodowych firm, w tym Samsung, Bosch, LG, DHL i Nestlé.

Trucksters oferuje im szybkie i niezawodne rozwiązania, takie jak zwiększenie floty w celu zaspokojenia większego popytu – dodaje firma.

Jak informuje portal Electrive, firma obecnie działa w Holandii, Niemczech, Belgii, Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii. Firma obsługuje cztery główne korytarze: z centralnej/północnej Hiszpanii do Dortmundu, z hiszpańskiego wschodniego wybrzeża do krajów Beneluksu i zachodnich Niemiec, z hiszpańskiego wschodniego wybrzeża do Polski i, od tego roku, z centralnej Hiszpanii do Wielkiej Brytanii. Firma nie precyzuje, który z tych korytarzy ma zostać zelektryfikowany do końca 2023 roku.

Nigdy bym nie przypuszczał, że po zaledwie kilku latach będziemy formalizować taką współpracę, jaką właśnie podpisaliśmy z Volvo i Continental. Mieć ich jako udziałowców to spełnienie marzeń. Bezpieczeństwo, skupienie na kierowcach, zrównoważoność i elektryfikacja to elementy, które skłoniły nas do założenia Trucksters i jednocześnie są znakami rozpoznawczymi obu tych firm. Możemy wiele się nauczyć z tego, co już stworzyli, i z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie tej nowej fazy razem – mówi Luis Bardají, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy.

Czytaj też: Eurostat: liczba samochodów w Polsce jest najwyższa w UE

Aldi powiększa flotę o elektryczne ciężarówki Volvo 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button