PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceInfo z rynku

Poczta Polska i Shopee rozpoczynają współpracę na polskim rynku

Zgodnie z oficjalnymi informacjami, Poczta Polska stała się strategicznym partnerem platformy e-commerce shopee.pl, która miesiąc temu zaczęła funkcjonować na polskim rynku. Poczta Polska  i Shopee w ramach współpracy zapewnią klientom szybszą dostawę, głównie za pomocą usługi click&collect (Pocztex Punkt). 

Poczta Polska i Shopee – współpraca

Według oficjalnego komunikatu Poczta Polska będzie dostarczać przesyłki złożone na platformie eCommerce Shopee. Oprócz standardowej formy dostawy do domu klienci będą mogli skorzystać z możliwości dostawy do jednego z 17 000 punktów odbioru. W ramach współpracy Poczta będzie umożliwiać dostawę także do automatów Pocztex. O współpracy wypowiedział się Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej:

Shopee jest dla Poczty Polskiej ważnym partnerem w ramach inicjatywy mającej na celu wzmocnienie pozycji naszej Spółki na rynku przesyłek kurierskich w Polsce. Chcemy być nie tylko silnym graczem, ale wręcz liderem na tym rynku,  a rozwój usług kurierskich Pocztex to jeden ze sposobów, którym chcemy to osiągnąć. Pocztex to jeden z filarów naszej Strategii rozwoju na lata 2021–2023, obok usług cyfrowych i logistycznych, którą konsekwentnie wdrażamy.

Zobacz także: Platforma Shopee wchodzi do Polski. Darmowe dostawy i brak prowizji

Czy Shopee zdominuje polski rynek?

Singapurska platforma eCommerce jest konkurencją dla Aliexpress. Najwięcej osób korzysta z niej w Azji Południowo-Wschodniej i na Tajwanie. Jednak Shopee zyskuje również klientów w Ameryce Łacińskiej i Europie. W Polsce platforma wystartowała w październiku, mając nadzieję na zyskanie klientów na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

Współpraca Poczty Polskiej z Shopee sprawi, że platforma e-commerce z pewnością stanie się coraz popularniejsza na polskim rynku. Oprócz tradycyjnej dostawy, paczki będzie można zamawiać do punktów odbioru oraz punktów sieci partnerskich, do których zaliczają się sklepy takie jak m.in. Żabka, Biedronka, Lewiatan, ABC, Delikatesy Centrum, punkty Ruch czy stacje Orlen. Kooperacja pomiędzy dwoma podmiotami ma być długoterminowa. Świadczą o tym działania Poczty Polskiej, która poszerza zakres usług kurierskich Pocztex. Zgodnie z założeniami w przyszłym roku ma powstać sieć 2000 automatów paczkowych.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button