Magazyny
Gorące newsy

Dachser uruchamia w pełni zautomatyzowany magazyn

Centralnym punktem magazynu jest osiem urządzeń do obsługi regałów

Dachser uruchomił w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania w niemieckim Memmingen. W nowym obiekcie możliwe jest przemieszczenie do 400 palet na godzinę. 

Dachser otwiera w pełni zautomatyzowany magazyn

Specjalista od magazynów wysokiego składowania, Kardex Mlog, zbudował dla firmy logistycznej Dachser w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania w niemieckim Memmingen. Nowy obiekt posiada miejsce na 52 640 palet i oferuje możliwość przemieszczania do 400 palet na godzinę. Ośmiokorytarzowy magazyn został zbudowany w ciągu roku i jest wyposażony m.in. w kamerę do wykrywania palet oraz umożliwia automatyczne składowanie wielu jednostek ładunkowych.

Jak informuje portal Eurotransport, magazyn wysokiego składowania zajmuje powierzchnię 7320 metrów kwadratowych i ma 32 metry wysokości. Na dachu zamontowano instalację fotowoltaiczną, która według Kardex Mlog wytwarza większość energii potrzebnej do działania obiektu. Wewnętrzna technologia automatyzacji zapewnia znaczne ułatwienie pracy dla około 40 pracowników, którzy są odciążeni z ręcznych operacji składowania i wyjmowania palet.

Centralnym punktem magazynu jest osiem urządzeń do obsługi regałów. Przed magazynem znajduje się system przenośników z około 260 napędami, dwa wózki przesuwne na wyjściu towarowym oraz dźwig pionowy. Jak informuje portal Eurotransport, obiekt umożliwia w pełni automatycznie transportowanie, składowanie i wyjmowanie aż siedmiu różnych jednostek ładunkowych. Ładunek, który nie spełnia wymaganych kryteriów, jest umieszczany na podpaletach. Dotyczy to na przykład palet z uszkodzonymi belkami lub zbyt małymi otworami dla wózków widłowych.

Czytaj też: DACHSER otwiera biura sprzedaży w Azji Południowo-Wschodniej

Magazyny wysokiego składowania mają wiele zalet

Magazyny wysokiego składowania to obiekty przemysłowe, które pozwalają na składowanie towarów na wysokościach dochodzących nawet do kilkunastu metrów. Takie rozwiązanie ma wiele zalet i korzyści, które przyciągają uwagę przedsiębiorców. Pierwszą i najważniejszą zaletą magazynów wysokiego składowania jest optymalne wykorzystanie przestrzeni. Dzięki możliwości składowania towarów na wysokościach, można zaoszczędzić wiele miejsca, co jest szczególnie istotne w przypadku magazynów w miastach, gdzie cena za metr kwadratowy jest wysoka.

Kolejną korzyścią jest szybsze przemieszczanie się towarów, co wpływa na efektywność magazynowania. Dzięki zastosowaniu systemów transportu wewnętrznego, takich jak regały paletowe, wózki widłowe czy suwnice, towar można łatwo i szybko przemieszczać, co przekłada się na zwiększenie wydajności pracy. Magazyny wysokiego składowania oferują również większą elastyczność w zarządzaniu towarem. Dzięki precyzyjnym systemom magazynowym, towar jest przechowywany w sposób bezpieczny i stabilny, co minimalizuje ryzyko uszkodzeń i utraty towaru.

Czytaj też: Niemcy chcą ciąć wydatki socjalne, podczas gdy co 5. dziecko żyje w ubóstwie

Rynek robotów pakujących będzie wart miliardy dolarów

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button