E-commerce

Na stacjach Shell pojawią się punkty Szybkiej Paczki

Operator logistyczny poinformował o nowej umowie podpisanej z siecią stacji. Punkty Szybkiej Paczki będą oferowane na stacjach paliw Shell, co pozwoli rozszerzyć usługę o nowe lokalizacje.   

Punkty Szybkiej Paczki na stacjach paliw Shell

GLS podpisał z siecią stacji Shell umowę, na podstawie której powstaną punkty Szybkiej Paczki. Jak przekazano w komunikacie prasowym, to pierwsza współpraca niderlandzkiego operatora logistycznego z siecią stacji paliw. Oznacza to, że przesyłki będzie można nadawać i odbierać w ponad 300 lokalizacjach Shella w Polsce. Cała sieć Szybkiej Paczki zostanie rozszerzona do 5 tys. miejsc. Usługi dla klientów indywidualnych stale zyskują na znaczeniu. Wraz z rozwojem e-commerce rosło zapotrzebowanie na lokalizacje, w których można byłoby odebrać przesyłki.

Zobacz także: Polska spółka rozwija platformę optymalizującą procesy w globalnym łańcuchu dostaw

Sebastian Mazurowski, kierownik ds. rozwoju Sieci Szybka Paczka powiedział o współpracy:

To nasza pierwsza współpraca z siecią stacji paliw. Dzięki działaniu z tak doświadczonym partnerem nasi klienci mogą nadawać i odbierać paczki dosłownie po drodze. To ważne, bo chcemy, by nasze punkty były zlokalizowane w jak najbardziej dostępnych i uczęszczanych miejscach w Polsce.

Zobacz także: Wielka Brytania rozważa wprowadzenie nowego „zielonego” podatku

System informatyczny koordynujący współpracę

Na stacjach paliw Shell klienci będą mogli odebrać paczkę lub nadać ją w ramach usługi ShopReturnService. Obejmuje ona wszystkie paczki krajowe i międzynarodowe o wadze do 20 kg i wymiarach 80x60x60 cm. Współpraca opiera się o informatyczny system wdrożony przez Pointpack. Jak przekazano, obecnie w ramach usługi FlexDeliveryService blisko 60% przesyłek dostarczanych jest do punktów Szybkiej Paczki.

Jacek Dąbrowski, menadżer ds. projektów i rozwoju usług kurierskich Pointpack przekazał, że dzięki rozwojowi technologii informatycznych rynek kurierów, przesyłek ekspresowych i paczek (KEP) w Polsce stale się rozwija.

Punkty Szybkiej Paczki GLS na stacjach Shell mają przyciągnąć nowych klientów i pozwolić na rozszerzenie oferty na terenie Polski. Jak wskazano, sieć pracuje obecnie nad usprawnieniami systemu informatycznego. W 2021 roku wprowadzono możliwość odbioru paczki za pomocą kodu PIN. Ulokowanie ich na stacjach sprawia, że usługa będzie dostępna także w weekendy, gdy pozostałe punkty mogą być nieczynne (Więcej: Niderlandzki operator ma już 5 tys. punktów Szybkiej Paczki w Polsce).

Hyundai prezentuje autonomicznego robota ładującego samochody elektryczne

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button