LotniczyTransport

Trzy nowe Boeingi 737 znalazły nowy dom na Bliskim Wschodzie

Iracki przewoźnik będzie miał teraz w swojej flocie cztery takie samoloty

Potrójna dostawa! Linie Iraqi Airways dodały do swojej floty trzy nowe samoloty Boeing 737 MAX 8 i to wszystkie w ciągu jednego dnia. Iracki przewoźnik będzie miał teraz w swojej flocie cztery takie samoloty.

Iraqi Airways otrzymuje samoloty Boeing 737 MAX 8

Iraqi Airways otrzymało trzy samoloty Boeing 737 MAX 8 jednego dnia. Maszyny wystartowały jedna po drugiej z lotniska Seattle Boeing Field (BFI) i skierowały się na międzynarodowe lotnisko w Bagdadzie (BGW)Według BOE Family Flights, trzy Boeingi 737 MAX 8 dostarczone do Iraqi Airways posiadają rejestracje:

  • YI-ASX (MSN 65406/8538)
  • YI-ASN (MSN 65410/8529)
  • YI-ASM (MSN 65409/8516)

Jak informuje portal Simple Flying, każdy z trzech samolotów odbył od trzech do czterech lotów próbnych, przy czym łączny czas lotów próbnych wynosił od pięciu do ośmiu godzin. Chociaż zasięg tych wąskokadłubowców jest dużym krokiem naprzód w stosunku do poprzednich generacji, odrzutowce wciąż nie są w stanie dostać się z zakładów Boeinga na Bliskim Wschodzie jednym lotem. I tak też samoloty dla Iraqi Airways najpierw wyleciały z Boeing Field na lotnisko Keflavik na Islandii i szybko uzupełniły paliwo przed kontynuowaniem podróży do Iraku.

Czytaj też: Kolejne zamówienie na Boeingi. 737 MAX wzmocnią japońską flotę

Iraqi Airways odbiera kolejne zamówienia

To ważny czas dla Iraqi Airways, ponieważ przewoźnik odbiera coraz więcej zupełnie nowych samolotów, zarówno od Airbusa, jak i Boeinga. Podczas gdy pierwsze dwa Airbusy A220-300 przybyły pod koniec 2021 roku, w tym roku do floty przewoźnika dołączy najprawdopodobniej znacznie więcej samolotów. Przewoźnik odebrał trzeciego A220 w grudniu, a czwartego w styczniu.

Jeśli chodzi o samoloty szerokokadłubowe, pierwszy Boeing 787-8 przeznaczony dla przewoźnika został zauważony w zakładach Boeinga w Charleston w połowie marca. Według BOE Family Flights nie wiadomo, czy samolot przeprowadził jeszcze jakiekolwiek loty testowe, dlatego może minąć jeszcze trochę czasu, zanim dotrze na Bliski Wschód. Jak informuje portal Simple Flying, Iraqi Airways spodziewa się łącznie dziewięciu 787-8 i jednego –9.

Czytaj też: Arabia Saudyjska i Argentyna jeszcze w tym roku mogą wejść do grupy BRICS!

Boeing wznawia dostawy Dreamlinerów. 787 trafił do Lufthansy

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button