PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Kolejne zamówienie na Boeingi. 737 MAX wzmocnią japońską flotę

Średni wiek floty japońskiego przewoźnika wynosi niecałe 11 lat

Linie Japan Airlines kupią nowe samoloty Boeing 737 MAX 8. Dostawa maszyn powinna rozpocząć się już za trzy lata, a japoński przewoźnik planuje wykorzystać je do zwiększenia skali swojej działalności.

Japan Airlines zamówiły samoloty Boeing 

Linie Japan Airlines (JAL) zamówiły 21 nowych Boeingów 737 MAX 8. Nowe zamówienie pozwoli przewoźnikowi rozszerzyć działalność, zwłaszcza na trasach krajowych. Według linii lotniczej popyt na podróże zbliża się do poziomu sprzed pandemii. Jak informuje portal Zdopravy, Japan Airlines spodziewa się, że nowe samoloty Boeing trafią do floty dopiero od 2026 roku.

Cieszymy się, że możemy przewozić naszych pasażerów tak bezpiecznie i komfortowo, jak to tylko możliwe, a także zbliżyć się do naszego celu, jakim jest bycie neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku, dzięki połączeniu wydajnych samolotów, innowacji operacyjnych i nowych technologii oszczędzających paliwo – skomentował Yuji Akasaka, prezes JAL.

Jak podaje serwis Planespotters, JAL posiada obecnie flotę 149 samolotów, z których siedem zostało wycofanych. Średni wiek floty japońskiego przewoźnika wynosi niecałe 11 lat. Dalsze szczegóły dotyczące zakupu nie są jeszcze znane, ale spekulowano o nim już od jakiegoś czasu.

Czytaj też: Boeing sprzeda niemal setkę samolotów saudyjskim przewoźnikom

Ogromne zamówienie od Saudyjczyków

Boeingi cieszą się sporą popularnością nie tylko na Dalekim, ale również na Bliskim Wschodzie. Zaledwie dwa tygodnie temu Boeing potwierdził, że zdobył znaczące zamówienie z Arabii Saudyjskiej o wartości prawie 37 miliardów dolarów. Zamówienie zostanie podzielone między flagowego przewoźnika Saudia i nową narodową linię lotniczą Riyadh Air. Boeing potwierdził sprzedaż 39 Boeingów 787-9 i 787-10 dla Saudii (z opcją na 10 kolejnych) oraz 39 Boeingów 787-9 dla Riyadh Air (z opcją na 33 kolejne).

Jesteśmy niezwykle dumni z naszego prawie osiemdziesięcioletniego partnerstwa na rzecz innowacji i zrównoważonego wzrostu w sektorze lotniczym Arabii Saudyjskiej. Nasza umowa opiera się na tym wieloletnim partnerstwie i jeszcze przez dziesięciolecia rozszerzy dostęp do bezpiecznych i zrównoważonych komercyjnych podróży lotniczych – powiedział prezes i dyrektor generalny Boeing Commerical Airplanes, Stan Deal.

Czytaj też: „Wzrost płac w Japonii musi się rozpowszechnić”. Premier wzywa do podwyżek

Boeing wznawia dostawy Dreamlinerów. 787 trafił do Lufthansy

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button