Magazyny

Deweloper ożywia niezagospodarowane tereny w Dolnej Saksonii

Panattoni Campus Hannover Zentrum to jeden z największych projektów rewitalizacyjnych na terenie północnych Niemiec

Panattoni ożywia jeden z największych niezagospodarowanych terenów miejskich w Dolnej Saksonii i projektuje park biznesowy w Hanowerze. Planowany obiekt będzie składał się z nowego budynku dla Nexans, parku biznesowego oraz parku Panattoni.

Panattoni zaprojektuje park biznesowy w Hanowerze

Firma deweloperska Panattoni planuje stworzyć park biznesowy w stolicy Dolnej Saksonii, w Hanowerze. Projekt będzie składał się z budynku dla najemcy Nexans Deutschland GmbH, nowoczesnego centrum biznesowego City Dock oraz Panattoni Parku, a sam nowy obiekt połączy w sobie duże hale przemysłowe z mniejszymi parkami. Jak informuje portal Logistik Heute, planowane jest stworzenie kampusu, który zapewni elastyczne i dostosowane do potrzeb użytkowników przestrzenie zarówno dla firm krajowych, jak i międzynarodowych.

Panattoni Campus Hannover Zentrum to jeden z największych projektów rewitalizacyjnych na terenie północnych Niemiec. Firma deweloperska zamierza przywrócić do życia obszar o powierzchni 167 678 metrów kwadratowych, który przez ponad 130 lat był wykorzystywany jako teren przemysłowy, co spowodowało mocne zanieczyszczenie gleby. W przeszłości na tym terenie kable produkowały międzynarodowa firma Nexans Deutschland oraz inne przedsiębiorstwa. Po zamknięciu fabryki w marcu 2022 roku teren został nabyty przez firmę Panattoni. Deweloper wynajął firmę Hagedorn do wyburzenia wszystkich istniejących budynków. Większość materiałów z rozbiórki zostanie ponownie wykorzystana do budowy hal oraz w celu ochrony przed mrozem.

Rozwój tego obiektu w centrum miasta Hanower to szczególny projekt, który wypełnia nas dumą. Nowatorskie koncepcje powierzchni z różnymi ciężarami użytkowymi są dostosowane do indywidualnych potrzeb i wymagań zarówno istniejących, jak i przyszłych użytkowników i tworzą wartość dodaną dla miasta – mówi Fred-Markus Bohne, partner zarządzający Panattoni Deutschland i Österreich.

Czytaj też: Panattoni znów buduje. Tym razem kompleks w Niemczech

Mocna inwestycja w regionie

Powierzchnia całkowita parku wynosi 100 000 metrów kwadratowych, a na zewnętrznych terenach jest dostępnych 981 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. Park biznesowy powstanie w odległości 14 minut jazdy samochodem od lotniska w Hanowerze oraz 15 minut od głównego dworca kolejowego. Według firmy, wjazd na autostradę A2 w centrum miasta jest osiągalny w cztery minuty. Dla Nexans deweloper buduje nowy budynek BTS o powierzchni użytkowej 9 200 metrów kwadratowych. Z tego około 6 500 metrów kwadratowych stanowią powierzchnie halowe, a 2 800 metrów kwadratowych to powierzchnie biurowe. Dodatkowo dostępne będą 2 500 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej na zewnątrz.

Na terenie wykupionym przez dewelopera znajduje się także Park Przemysłowy Panattoni, który oferuje przyszłym użytkownikom z branży motoryzacyjnej, magazynowej, produkcyjnej i e-commerce około 72 800 metrów kwadratowych powierzchni przemysłowej podzielonej na trzy budynki. Jak informuje portal Logistik Heute, projekt będzie realizowany w dwóch etapach. Prace związane z zielenią i odwodnieniem pierwszej części rozpoczną się w maju 2023 r. i zakończą w pierwszym kwartale 2024 r. Prace rozbiórkowe zostały wykonane przez Hagedorn w okresie od lipca 2022 r. do marca 2023 r. W czasie rozbiórki odnaleziono około pięciu ton materiałów wybuchowych i sprzętu wojskowego z czasów II wojny światowej, w postaci granatów oraz dwóch pięciotonowych bomb.

Czytaj też: Polsce nie grozi kryzys na rynku nieruchomości! Zagrożona jest Europa Zachodnia i Północna

Panattoni rusza z kolejną budową. Tym razem pod Poznaniem

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button