Zeppelin wózki
LotniczyTransport

Ryanair ogłosił nowe połączenia z Krakowa od marca

Niskokosztowy przewoźnik poszerza swoją ofertę lotów. Zgodnie z zapowiedziami Ryanair zaoferuje nowe połączenia z Krakowa w sezonie letnim. 

Ryanair oferuje nowe połączenia z Krakowa

Ryanair ogłasza nowe połączenia z Krakowa w sezonie letnim. Irlandzki przewoźnik będzie realizował rejsy do Belfastu, Lourdes, Memmingen, Perugii, Rodos, Tuluzy, Varny i Poznania zwiększając swoją siatkę europejskich połączeń. Na wskazanych trasach loty rozpoczną się od marca i pozostaną na stałe w siatce połączeń.

Zobacz także: Ryanair i Wizz Air odnotowują ogromny wzrost liczby pasażerów

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Tym samym w zbliżającym się sezonie letnim niskokosztowy przewoźnik może pochwalić się najbardziej złożoną siatką w historii swojej działalności w Polsce. Łącznie linie zaoferują 80 tras, mając zamiar przewieźć 4,5 mln pasażerów.

Zobacz także: Niewypłacalność firm drastycznie wzrosła. Z drugiej strony liczba likwidacji spadła

Ryanair w Krakowie – nowy trasy 2023

Kraków jest nie tylko największą bazą Ryanaira w Polsce, ale również w tej części Europy. Jakiś czas temu Ryanair zapowiedział swój powrót na lotnisko im. Chopina w Warszawie. W związku z brakiem porozumienia z władzami portu w Modlinie postanowiono dodać do siatki połączeń nowe rejsy z Okęcia. Po czterech latach przerwy linie powracają, oferując popularne rejsy wakacyjne. Ryanair ma obecnie ok. 35% udziału w polskim rynku przewozów lotniczych. Największy konkurent irlandzkich linii w Polsce, Wizzair również zwiększa swoją siatkę połączeń w stolicy. Na Lotnisku Chopina w Warszawie węgierskie linie oferują 58 kierunków. W planach jest również dodanie 10. samolotu w maju tego roku, co ma zwiększyć możliwości przewozowe i usprawnić procesy logistyczne. Wizzair rozwija się również w Katowicach, w tym roku dodano trasę do Erywania w Armenii.

W minionym roku wiele lotnisk było sparaliżowanych z uwagi na wzmożony ruch lotniczy i niewystarczającą liczbę pracowników. W tym roku przewoźnicy działający na europejskim rynku przewidują bardziej płynny ruch, również w wakacje. Ten sezon ma przynieść rekordowe wyniki, co zapowiadano już wielokrotnie (Więcej: Ryanair podwyższa prognozy dotyczące liczby pasażerów i dodaje więcej lotów do Wielkiej Brytanii).

Ryanair uniknie strajków? Polacy zatrudniani są na B2B

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button