PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
MorskiTransport

Czas autonomiczną żeglugę! Chińczycy dołączają do ważnego sojuszu

COSCO Shipping Technology opracował kilka technologii wspierających autonomiczne operacje na pokładzie statku

Chiński deweloper oprogramowania COSCO Shipping Technology dołączył do One Sea, międzynarodowego stowarzyszenia ds. autonomicznej żeglugi, które nadal poszerza swoje terytorialne zasięgi po okresie znaczącego wzrostu w tym roku.

COSCO Shipping Technology łączy siły z One Sea

COSCO Shipping Technology, należący do grupy COSCO Shipping Group, jednej z największych firm transportowo-logistycznych na świecie, jest szóstą firmą, która dołączyła do One Sea w tym roku. Wnosząc swoje know-how i doświadczenie w dziedzinie rozwoju technologii autonomicznej żeglugi, COSCO Shipping Technologies jest również pierwszym członkiem stowarzyszenia pochodzącym z Chin.

Z radością witamy COSCO Shipping Technology w stowarzyszeniu One Sea. W ciągu ostatnich 12 miesięcy One Sea kontynuowało wzrost, a reprezentacja z sektora globalnej żeglugi była kluczowa dla zapewnienia wszechstronnego spojrzenia przemysłu na naszą pracę związaną z rozwojem zasad i technologii w całym łańcuchu transportu morskiego – skomentowała Sinikka Hartonen, sekretarz generalna One Sea.

Czytaj też: Cosco Shipping uruchamia usługi ,,od drzwi do drzwi”. Również w Europie

Jak informuje portal Offshore Energy, COSCO Shipping Technology opracował kilka technologii wspierających autonomiczne operacje na pokładzie statku. Obejmują one system percepcji zachowań, którego celem jest redukcja błędów nawigacyjnych, oraz system świadomości sytuacyjnej, który ma być wdrożony na dziesięciu jednostkach do końca tego roku.

W COSCO Shipping Technology naszą misją jest posuwanie granic technologii morskiej i opracowywanie rozwiązań, które mają moc poprawy bezpieczeństwa, zrównoważoności i efektywności. W czasie, gdy technologia autonomicznej żeglugi rozwija się szybko, międzynarodowa współpraca jest niezbędna, a One Sea dostarcza ugruntowanej platformy, na której interesariusze mogą wspólnie rozwiązywać wyzwania branżowe i przyczyniać się do opracowywania międzynarodowych regulacji dotyczących autonomicznych jednostek pływających na powierzchni (MASS). Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy być częścią stowarzyszenia One Sea i z niecierpliwością oczekujemy współpracy z One Sea i jego członkami – powiedział Liu Jun, kierownik aplikacji sztucznej inteligencji w COSCO Shipping Technology.

Rozwój w sektorze morskim

W ubiegłym miesiącu MAHI, wydzielone z projektu Mahi, również dołączyło do One Sea, wnosząc dodatkową wiedzę do rozwijającego się stowarzyszenia, którego misją jest poszerzanie zrozumienia dotyczącego autonomicznych jednostek pływających na powierzchni morskiej.

W tym roku One Sea nawiązało także partnerstwo z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA), aby promować rozwój nowych usług opartych na przestrzeni kosmicznej, które wspomogą przejście sektora morskiego w kierunku żeglugi autonomicznej.

Czytaj też: Wojna handlowa z Chinami jest możliwa. UE szykuje się do starcia

To partnerstwo połączy wiedzę One Sea w sektorze morskim i w dziedzinie autonomicznej żeglugi z techniczną kompetencją ESA oraz mandatem programu Business Applications and Space Solutions, aby wspierać rozwój rozwiązań kosmicznych w odpowiedzi na potrzeby użytkowników.

Belgowie prezentują autonomiczny kontenerowiec. Tak wygląda przyszłość branży?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button