LotniczyTransport

Ryanair oferuje nowe połączenia w letnim sezonie z Katowic

Ryanair ogłasza nowe połączenia z Katowic. W planach jest również umieszczenie kolejnego samolotu w bazie w Pyrzowicach, co ma pozwolić sprostać oczekiwaniom pasażerów w zbliżającym się sezonie. 

Ryanair – połączenia z Katowic w sezonie letnim

Irlandzki niskokosztowy przewoźnik oferuje pasażerom nowe połączenia w sezonie letnim. Z portu lotniczego Katowice-Pyrzowice Polacy polecą na południe Europy. W wakacje uruchomione zostaną rejsy do Puli w Chorwacji, Treviso we Włoszech oraz Warny w Bułgarii. Co więcej, linia rozwija bazę w Pyrzowicach nie tylko w segmencie przewozów regularnych, ale i czarterowych.

W nowym sezonie w ofercie będzie łącznie szesnaście cyklicznych połączeń oraz trzydzieści czarterowych. Irlandzkie linie, aby sprostać zapotrzebowaniu, planują umieścić w Katowicach jeszcze jeden samolot. Po dodaniu kolejnego samolotu, w Pyrzowicach będzie stacjonować ich dziewięć. Umieszczenie samolotu ma wiązać się z inwestycją o wartości 100 mln USD.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Zobacz także: Ryanair ogłosił nowe połączenia z Krakowa od marca

Ryanair rozwija bazę w Pyrzowicach

Obecnie trwa rekrutacja, poszukiwani są pracownicy personelu pokładowego oraz zespół obsługi naziemnej. Michał Kaczmarzyk, prezes Ryanaira w Polsce poinformował, że to największy w historii rozkład lotów z Katowic. Ryanair liczy, że nowe połączenia z Katowic będą cieszyć się sporym powodzeniem wśród pasażerów w nadchodzącym sezonie wakacyjnym.

Polska cześć Ryanair Holdings, spółka Buzz, ma nadzieję na powrót liczby obsłużonych pasażerów do poziomu sprzed pandemii. Przełom może nastąpić w 2023 roku. Kluczowe znaczenie ma zatem zbliżający się sezon urlopowy. Trudne warunki gospodarcze mogą przesądzić o wyborze tańszych linii w te wakacje. W perspektywie kolejnych lat planowane są podwyżki biletów (Więcej: Ryanair chce podnieść ceny biletów. Wszystko przez drogie paliwo).

Zobacz także: Styczniowa inflacja w Europie. Węgry wciąż podbijają wynik

Według medialnych informacji inwestycje irlandzkiego przewoźnika w Katowicach szacowane są łącznie na 900 mln dolarów.

Obecnie jedną z kluczowych baz Ryanaira w Polsce jest Kraków Airport. W Pyrzowicach rozległą siatką lotów może pochwalić się natomiast węgierski niskokosztowy przewoźnik Wizzair.

Ryanair i Wizz Air odnotowują ogromny wzrost liczby pasażerów

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button