PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

LOT uruchamia nowe połączenie z Krakowa do Stambułu

LOT będzie realizował połączenie z Krakowa do Stambułu we współpracy z Turkish Airlines

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły połączenie z Krakowa do Stambułu. Pierwszy samolot do odleci z Małopolski do największego miasta Turcji już pod koniec kwietnia.

Połączenie z Krakowa do Stambułu trzy razy w tygodniu

Pierwsze połączenie z Krakowa do Stambułu zaplanowane jest na 27 kwietnia. Samolot wystartuje z Małopolski o godzinie 17:10 i wyląduje w Turcji o 20:30 czasu lokalnego. Połączenia na tej trasie obsługiwać będą samoloty typu Embraer 195. Z kolei samolot powrotny wystartuje ze Stambułu o godzinie 21:20, a na krakowskim lotnisku wyląduje planowo o godzinie 22:20 czasu lokalnego. Rejsy w obu kierunkach będą odbywać się we wtorki, czwartki i niedziele. Ceny biletów zaczynają się od 699 zł w obie strony.

Pasażerowie podróżujący z Krakowa to jedna z najliczniejszych grup podróżnych LOTu. Przygotowaliśmy ofertę, która umożliwi wielu naszym Pasażerom odwiedzenie jednego z najbardziej wyjątkowych i największych miast na świecie. Wciąż rozbudowujemy naszą siatkę połączeń, a loty z Krakowa do Stambułu to trasa zarówno atrakcyjna biznesowo, jak i wyczekiwana przez naszych Pasażerów – powiedział Członek Zarządu PLL LOT ds. handlowych, Michał Fijoł.

LOT będzie realizował połączenie we współpracy z Turkish Airlines w ramach partnerstwa sojuszu Star Alliance.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Bardzo cieszymy się z rozwoju siatki połączeń naszego narodowego przewoźnika PLL LOT na krakowskim lotnisku. Kraków i Stambuł to dwa bardzo atrakcyjne turystycznie miasta z piękną, wielowiekową historią, ale także ośrodki światowego biznesu wpływające na potencjał gospodarczy swoich regionów – powiedział Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport.

Czytaj też: Ryanair ogłosił nowe połączenia z Krakowa od marca

Więcej lotów z Warszawy

W ostatnim czasie LOT zwiększył także liczbę lotów do Turcji z Warszawy. W sumie polski przewoźnik oferuje 17 rejsów tygodniowo na trasie WarszawaStambuł oraz będzie obsługiwał 3 rejsy tygodniowo na trasie KrakówStambuł.

Stambuł rozkochał już w sobie miliony odwiedzających. Jego położenie na dwóch kontynentach wpisuje się w wyjątkowość tego miejsca, podobnie jak różnorodność dostrzegana na każdym kroku – w kulturze, gospodarce czy w końcu w obyczajach. Stambuł jest największym miastem Turcji, szczycącym się takimi atrakcjami jak Hagia Sophia, Błękitny Meczet, Pałac Topkapı, Pałac Dolmabahçe, Cysterny Bazyliki czy Wieża Galata. Z kolei z audiopejzażu miasta najgłośniej biją dźwięki dochodzące z licznych meczetów i Wielkiego Bazaru – jednego z najbardziej charakterystycznych punktów miasta nad cieśniną Bosfor – zachwala podróż polski przewoźnik.

Bilety z Krakowa do Stambułu są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży LOT, w tym na stronie internetowej polskiego przewoźnika, LOT Contact Center i w biurach LOT Travel.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Kraków Airport obsłużył już 6 mln pasażerów w 2022 roku. W planach kolejny milion

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button