DrogowyTransport

Waberer’s zatrudnia kierowców z Indii, aby rozwiązać problem braków kadrowych

Waberer’s zatrudnia kierowców z Indii, aby zminimalizować problemy związane z brakami kadrowymi. Węgierska spółka już wcześniej sygnalizowała zamiar rekrutacji pracowników ze Wschodu. 

W reakcji na braki kadrowe Waberer’s zatrudnia kierowców z Indii

Waberer’s chce rozwiązać problem braku kierowców poprzez rekrutacje przeprowadzane w Indiach. W planach jest zatrudnienie nowych pracowników na stanowisko kierowy zawodowego oraz operatora logistycznego. Kierowcy będą obsługiwać połączenia do Wielkiej Brytanii. Z uwagi na ich pochodzenia bariera językowa nie jest aż tak duża, jak w przypadku kierowców z innych regionów Azji (Więcej: Słowacja obniża minimalny wiek kierowców zawodowych!). Pierwsze informacje o planach zatrudniania kierowców z Indii pojawiły się już w marcu tego roku.

Zobacz także: Waberer’s rozpoczyna współpracę z Pocztą Węgierską. Utworzono spółkę joint venture

Kierowcy z Azji rozwiązaniem problemów kadrowych w europejskim transporcie?

Brak kierowców to domena niemal każdego europejskiego państwa. Pracowników brakuje m.in. w Niemczech. Pracodawcy umieszczają przy polskiej granicy billboardy z informacjami o rekrutacji, zachęcając atrakcyjnymi zarobkami. Problemy rynkowe odczuwają niemal wszystkie państwa Europy. W wielu przypadkach skłania to do m.in. obniżenia wieku, w którym można ubiegać się o kwalifikacje zawodowego kierowcy (Więcej: Rumunia obniży wiek uzyskania prawa jazdy? Brakuje kierowców oraz Słowacja obniża minimalny wiek kierowców zawodowych!). W USA powstają natomiast specjalne klasy w szkołach, które przygotowują do tego zawodu.

Zobacz także: 6 nieoczywistych indeksów, które mogą pomóc w prognozowaniu recesji

Według badania Polskiego Instytutu Transportu przeprowadzonego wraz z Webfleet Solutions aż 47% firm z sektora transportu na rodzimym rynku spodziewa się w najbliższej przyszłości problemów z brakiem kierowców. Większość deklaruje, że już odczuwa skutki sytuacji rynkowej. Co więcej, aż 1/5 badanych firm stwierdziła, że może nastąpić nawet zdecydowane pogłębienie aktualnych problemów. Jedynie według 36% rynek będzie stabilny, natomiast 17% prognozuje poprawę sytuacji. (Więcej: PITD: Brak kierowców w Polsce coraz większym problemem dla branży TSL oraz Raport PITD: Zarobki kierowców zawodowych w Polsce. Na jaką pensję można liczyć w 2022 roku?).

Grupa Waberer’s z dobrymi wynikami finansowymi. Zmiana modelu biznesowego wyszła na dobre?

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button